Portal informacyjno-historyczny

PiS znalazł nowy sposób na ochronę Polaków przed zamachami. Jest histeryczna reakcja: ,,To sen o gettach, obozach, rampach. Kiedyś się nie obudzimy”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prawo i Sprawiedliwość nie ukrywa, że w obecnej sytuacji w Europie chce zrobić wszystko, by Polacy byli bezpieczni. Stąd pomysł spisu narodowości, który miałby służyć głównie do sprawdzenia, ile osób innych narodowości posiadających obywatelstwo polskie oraz posiadających inne obywatelstwo i zezwolenie na pobyt na terytorium Polski, zamieszkuje nasz kraj. Zwolennicy opozycji już podnieśli głos, że to krok w kierunku… gett, obozów i ramp!

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skierował do wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego prośbę o informacje na temat cudzoziemców. Taką wiedzę mają dostarczyć burmistrzowie i prezydenci miast.

Czymś naturalnym jest, biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację w Unii Europejskiej, że państwo powinno posiadać informację na temat cudzoziemców przebywających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej

– przekonywał w TVN24 Michał Dworczyk, wiceszef MON. Dodał, że informacja, która jest kolportowana nie jest pełna, a w urzędzie wojewódzkim źle rozłożyli akcenty. Podkreślił, że chodzi głównie o ,,osoby innej narodowości, które nie posiadają obywatelstwa polskiego bądź posiadają kartę stałego pobytu”.

Dworczyk nie ukrywał, że sprawdzanie narodowości obywateli nie jest żadnym tematem tabu i jest sprawdzana przy każdym spisie powszechnym.

Nie możemy zapominać o tym, że sprawcy zamachów w ostatnich latach to były osoby albo te, które przyjechały w ramach nielegalnej migracji, albo te, które w kolejnym pokoleniu w Europie mieszkały

– dodał Dworczyk.Jego zdaniem niemówienie o tym, to zła poprawność polityczna, której skutki mamy obecnie za zachodzie Europy.

Przeciwnicy PiS na doniesienia o spisie zareagowali jednak histerycznie.

Platforma bije na alarm, że każdy obcy narodowo staje się w oczach władz podejrzany o terroryzm

– informuje TVN 24.

Za pomysłem zleconego przez MON spisu narodowościowego stoi sen o gettach, obozach, rampach. Na razie to tylko sen. Kiedyś się nie obudzimy

– napisał dziennikarz radiowy i telewizyjny Przemysław Szubartowicz. Wywołał swoim wpisem szeroką dyskusję.

 

(4438)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę