Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube

,,W przeciwieństwie do ,,polskiego” Onetu…”. Szef MON ostro odpowiada na krytykę polskiej inicjatywy. Bartosz Węglarczyk oburzony

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska stara się o stałą obecność amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce. Poparcie dla takich działań wyraziły państwa bałtyckie i Wielka Brytania. Jednak zdaniem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka nie wszystkie polskie media popierają taką inicjatywę. Szef MON zamieścił wymownego tweeta.

W przeciwieństwie do ,,polskiego” Onetu amerykańskie media pozytywnie oceniają nasze starania o umieszczenie stałej bazy wojskowej USA w Polsce

– napisał na Twitterze, dodając:

Polecam lekturę Washington Times, Defence News, New York Times, Washington Post, Army Times czy Bloomberg.

Bloomberg przypomina, że w okresie zimnej wojny w RFN stacjonował 250 tys. żołnierzy amerykańskich. Obecnie front jest krótszy, ale na miejscu jest tylko niewielka liczba żołnierzy NATO rozlokowanych rotacyjnie. Co jeszcze przemawia za stałą obecnością wojsk USA w Polsce? Oprócz względów militarnych, poważne traktowanie wymogu przeznaczania 2 proc. PKB na obronność oraz wzmocnienie więzi między obydwoma krajami. Autorzy tekstu podkreślają, że mimo głośnych sprzeciwów Kremla, Rosja nie jest zdolna podjąć żadnych kontrdziałań. Dlatego USA nie ryzykują, przyjmując hojną propozycję Polski.

Oburzony sformułowaniem polski w cudzysłowie w stosunku do Onetu był Bartosz Węglarczyk, który dopytywał na Twitterze.

Czytelnicy komentowali:

To właśnie generał Frederick Ben Hodges, o którym wspomina Węglarczyk, odradza umieszczenie stałych baz w Polsce. W tekście dla Politico pisze, że to projekt trudny do zrealizowania, który zantagonizuje sojuszników i sprowokuje Rosję. Jego głos podchwycili niektórzy wojskowi. TVP informuje:

Głośno sprzeciwia się polskim wysiłkom również gen. Mirosław Różański, były członek PZPR do końca jej istnienia i absolwent szkoły oficerskiej w czasach Jaruzelskiego.

Internauci pytali:

(2489)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę