Portal informacyjno-historyczny

Opublikowano ranking religijności w Europie. Polska zaskoczyła wszystkich [ranking]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

To Polacy są najbardziej religijnym narodem w Europie. Tak wynika ze specjalnego raportu przygotowanego przez Pew Research Center. Inne kraje pozostają zdecydowanie w tyle. Różnica jest zaskakująco duża.

Badający zaangażowanie religijne wzięli pod uwagę dwie najważniejsze kwestie – jak często ludzie się modlą i jak często biorą udział w mszach. Po przeanalizowaniu odpowiedzi wyszło, że największym zaangażowaniem religijnym charakteryzują się Polacy.

Badanie przeprowadzono w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Wynika z niego, że Europejczycy wykazują średni poziom zaangażowania w religię. Nie ma państwa, gdzie do codziennej modlitwy lub uczestnictwa we mszy raz w tygodniu przyznałaby się większość pytanych. Na tle kilku państw Ameryki Łacińskiej Europa wypadła blado. Wynik Starego Kontynentu i tak mocno zawyża jednak Polska. W naszym kraju 41 procent ankietowanych stwierdziło, że chodzi do kościoła przynajmniej raz w tygodniu.

Dla porównania w Estonii do uczestniczenia we mszy raz w tygodniu przyznaje się 2 procent obywateli, na Łotwie 6, a w Czechach, Rosji i Serbii 7. Najwyższy odsetek osób, które nigdy nie chodzą do kościoła mają Czesi – aż 79 procent.

(19289)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę