Portal informacyjno-historyczny

Abp Fulton J. Sheen, fot. wikipedia/religijna.pl

„Kiedy kurtyna naszego życia opadnie, nie spytają się nas, jakie role odgrywaliśmy”. „W co wierzymy”, czyli kompendium nauczania abpa Sheena. [WIDEO]

w Wiara


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Porywająca treść, przemawiająca do Czytelnika współczesnym językiem, głębią i jasnością przemyśleń osadzonych w Tradycji katolickiej. Abp Fulton J. Sheen dzieli się z nami wskazówkami jak dobrze i po chrześcijańsku przeżywać swoje życie.

Czasem jest dowcipny, czasem poważny, ale zawsze wskazuje, że sensem życia każdego człowieka jest zbudowanie trwałej więzi z Jezusem Chrystusem, bo tylko to pozwala w pełni żyć.

„Twój monotonny, rutynowy, zwyczajny świat może zostać przemieniony i zmieniony tylko pod jednym warunkiem: że będziesz to wszystko robić w imię Chrystusa” – podkreśla abp Sheen we „W co wierzymy”.

I dodaje:

„Nie jest ważne, co robisz na tym świecie, ale w jaki sposób to robisz. Szekspir powiedział: „Świat cały jest sceną” (Jak wam się podoba 2,7). Dlaczego ktoś, kto gra rolę króla, którego chwała tkwi w jego krzykliwej koronie i w blaszanym mieczu, miałby sądzić, że jest kimś lepszym niż ktoś, kto odgrywa rolę wieśniaka? Kiedy opada kurtyna, są jedynie aktorami! Kiedy kurtyna naszego życia opadnie, nie spytają się nas, jakie role odgrywaliśmy; spytają się nas jedynie, jak dobrze odegraliśmy rolę, którą nam wyznaczono”. Piękne, przejmujące i prawdziwe słowa.

W co wierzymy” to wszystko co najważniejsze w nauczaniu abpa Fultona J. Sheena!

Przez ponad cztery dziesięciolecia arcybiskup Fulton Sheen był twarzą katolicyzmu w Ameryce i otrzymywał z całego świata tysiące listów od ludzi szukających prawdy i duchowego kierownictwa. W tej książce słynny kaznodzieja zdobywca nagrody Emmy i kandydat na ołtarze odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące wiary i życia chrześcijańskiego. Czerpiąc autorytet z Pisma Świętego arcybiskup Sheen przedstawia drogę Ewangelii we współczesnym świecie. W pełnych mądrości, prostych i zrozumiałych słowach wyjaśnia, w jaki sposób możemy odnaleźć sens i podążać ku pełni życia w Chrystusie. Zwraca się do nas bezpośrednim językiem, niepozbawionym humoru i barwnych anegdot, które sprawiły, że stał się on najsłynniejszą osobowością medialną swoich czasów!

„Wspaniałe, zintegrowane rozumienie tajemnic wiary chrześcijańskiej.”

bp Robert Barron

Abp Fulton J. Sheen, W co wierzymy, Wyd. AA, Kraków. Tę i inne książki abpa Fultona J. Sheena można kupić na stronie religijna.pl.

(370)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę