Absurd politycznej poprawności: jesteś biały? Nie możesz sprzedawać tortilli czy falafela

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Popularne niegdyś hasło związane z koszykówką ,,biali nie potrafią skakać” mogą w Portland w USA przerobić na ,,biali nie potrafią robić tortilli i falafela”. Okazuje się, że serwowanie etnicznego jedzenia przez białych restauratorów to zbrodnia.

Anonimowa grupa ,,zatroskanych kolorowych ludzi” (People Of Color) prowadzi akcję, która ma na celu wprowadzenie zakazu sprzedawania np. tortilli, falafela lub sajgonek przez białych restauratorów. Powód takiej akcji jest dla jej organizatorów prosty. Biali kucharze, robiąc dania z innych kręgów kulturowych czy etnicznych, dokonują rabunku.

Na kradzieży zresztą według pomysłodawców akcji się nie kończy. Ich zdaniem przygotowywane przez białych potrawy tylko przypominają te oryginalne. Muszą bowiem ,,odpowiadać białym podniebieniom”.

Szczególnie oberwało się już dwóm białym paniom – Kali Wilgus i Lizy Connelly. Otworzyły one samochód-bar, w którym sprzedawały pyszne tortille. Zostały oskarżone – także przez prasę – o „żerowanie na pracy kolorowych”. W efekcie musiały zamknąć swój food truck.

Oczywiście, gołym okiem widać że wszystko to jest akcją grupy wystraszonych skuteczną konkurencją restauratorów, pochodzących z etnicznych mniejszości. Ale znamienne jest, że wpadli na pomysł, by swojemu lobbingowi nadać tak ideologiczne oblicze. A także, że ich akcja zyskała poparcie części miejscowych mediów (pacyficzny północny zachód USA jest obszarem dość silnie lewicującym). A skomentować można to jednym zdaniem: a potem dziwią się, że większość białych głosuje na Trumpa

– pisze na portalu wpolityce.pl Piotr Skwieciński, publicysta tygodnika ,,wSieci”.

(1393)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.