Portal informacyjno-historyczny

Niemcy chcą być dumni ze swoich przodków w Wehrmachcie. Erika Steinach zainicjowała akcję. Jest odpowiedź Polaków [FOTO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Spory skandal wybuchł w Niemczech wokół armii. Planowane zmiany w Bundeswehrze nie przypadły do gustu Erice Steinbach. Była przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych sprzeciwia się działaniom wokół armii i w odpowiedzi na ostatnie działania wystosowała apel.

Ojciec Eriki Steinbach był żołnierzem Wehrmachtu. Należąca do niedawna co CDU, a aktualnie bezpartyjna posłanka do Bundestagu, nie kryła więc oburzenia z powodu tego, co dzieje się ostatnio wokół niemieckiej armii.

Wszystko zaczęło się od zdemaskowania podoficera Bundeswehry, który podając się za uchodźcę, planował zamach na czołowych niemieckich polityków. W odpowiedzi na ten i kilka mniejszych przypadków minister obrony Ursula von der Leyen zapowiedziała, że w niemieckim wojsku nie ma miejsca dla ,,prawicowych ekstremistów”. Dodała też, że czas zmienić chociażby nazwy koszar, które często nadal noszą imiona dawnych dowódców Wehrmachtu. Jednocześnie ze ściany uniwersytetu Bundeswehry w Hamburgu zdjęto zdjęcie z młodości kanclerza Niemiec Helmuta Schmidta, który pozuje w mundurze Wehrmachtu.

Niemcy to dom wariatów

– skomentowała całe zamieszanie Erika Steinbach.

Wielu użytkowników Twittera, którzy widzieli post Steinbach, zareagowało w podobny sposób. Pisali o braku poszanowania Bundeswehry dla tradycji Wehrmachtu.

Erika Steinbach w tej sytuacji zaapelowała do wszystkich, by umieszczali w internecie zdjęcia członków swoich rodzin, którzy służyli w Wehrmachcie.

W odpowiedzi otrzymała wiele zdjęć przedstawiających zbrodnie hitlerowskiej armii, a minister obrony stwierdziła, że jedyną tradycją Wehrmachtu, na którą może powoływać się Bundeswehra, jest tradycja spisku i zamach na Hitlera z 1944 roku.

W polskim internecie zawrzało. Użytkownicy Twittera próbują zorganizować akcję, która przypomni prawdziwą twarz Wehrmachtu:

Oto jedno z najbardziej wymownych zdjęć. Chyba jednak Niemcy nie mają być z czego dumni…

(6052)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę