Portal informacyjno-historyczny

Opublikowano ranking najbardziej homofobicznych państw Europy. Wynik Polski przeraził ekspertów

w Bez kategorii

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

ILGA-Europe, międzynarodowa organizacja zrzeszająca organizacje LGBTI, opublikowała ranking państw pod względem równouprawnienia ,,lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych”.

Polska zajęła przedostatnie miejsce w rankingu krajów Unii Europejskiej. Media podsumowują: ,,jesteśmy w homofobicznej” czołówce Europy. Gejom ma się lepiej żyć nawet na Ukrainie. Gorzej wiedzie się im jedynie na Litwie i Łotwie – oba kraje zajęły wspólnie ostatnie miejsce.

– Jeżeli rząd PiS nie zmieni prawa dotyczącego osób LGBT, a wszystko na to wskazuje, to za rok tytuł najbardziej homofobicznego kraju w Unii Europejskiej otrzyma Polska

– załamuje ręce prezes Kampanii Przeciw Homofobii. Inny ekspert jednak uspokaja:

w przeciągu 12 miesięcy na poziomie prawodawstwa polski rząd nie zrobił nic, aby poprawić sytuację 2 milionów obywateli i obywatelek LGBTI. Podczas, gdy wiele krajów Europy zachodniej odnotowało wzrost poziomu równouprawnienia osób LGBTI, Polska stoi w miejscu

Polska notuje spadek z 23. miejsca (2013 r.), na 24. miejsce (2014 i 2015 r.) i w końcu na 27. – przedostatnie miejsce obecnie.

Które kraje są najbardziej przyjazne? Lider rankingu to Malta, tuż za nią Wielka Brytania i Belgia

Ranking ILGA analizuje poziom równouprawnienia w sześciu obszarach – równość i zakaz dyskryminacji, rodzina, wolność zgromadzeń, zrzeszania i ekspresji, przestępstwa z nienawiści, uzgadnianie płci i integralność cielesna oraz prawo do azylu.

ranking krajów UE

(52286)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Bez kategorii

Idź na górę