Portal informacyjno-historyczny

Nazwał stan wojenny ,,kulturalnym wydarzeniem”. Kim jest wojskowy podpisany pod apelem o wypowiedzenie 13 grudnia posłuszeństwa władzy [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oczywiście były tam (w czasie stanu wojennego) jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu – mówił na proteście byłych funkcjonariuszy SB wojskowy Adam Mazguła. TVP przypomina, kim jest.

Mazguła był od 1977 roku członkiem PZPR, a także oficerem stanu wojennego. W 2003 i 2004 roku pełnił funkcję szefa Grupy Wsparcia Rządu w prowincji Babilon w Republice Iraku. W październiku 2015 r. decyzją ministra Tomasza Siemoniaka został awansowany na stopień pułkownika. Od 1968 roku współpracuje ze Związkiem Harcerstwa Polskiego.

W przeszłości należał również do SLD:

Obecnie wojskowy aktywnie udziela się w strukturach KOD-u jako delegat z Opolszczyzny. Jest aktywny na portalach społecznościowych. Jego krytyczne wypowiedzi w stosunku o nowego rządu podchwytują media, m.in. w wywiadzie dla Na Temat mówił, że „na razie pozostaje czekać” na zamach stanu.

W swoim wystąpieniu podczas protestu przeciwko obniżeniu emerytur byłym SB-ekom, Adam Mazguła stwierdził, że stan wojenny był wydarzeniem, w którym „dochowano kultury” (,,Były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury”), a oprawcami nie są byli funkcjonariusze aparatu represji PRL, tylko obecny obóz rządzący.

Podpis Mazguły winieje również pod listem opublikowanym przez Mateusza Kijowskiego, w którym wzywa się do wypowiedzenia posłuszeństwa obecnej władzy. Oprócz niego są także: prezes ZNP Sławomir Broniarz, Władysław Frasyniuk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, były prezydent Lech Wałęsa, prezes fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar, aktorka Krystyna Janda oraz prezydenci miast z ramienia PO: Jacek Jaśkowiak (Poznań) i Jacek Karnowski (Sopot).

Jak przypomina dziennikarz portalu RP.pl Piotr Woźniak, Adam Mazguła został mianowany pułkownikiem , krótko po oddaniu władzy w Ministerstwie Obrony Narodowej, ówczesny szef MON i wicepremier rządu PO-PSL, obecnie poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Siemoniak.

źródło: TVP / fot. Twitter

(1727)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę