Miliarder krytykuje Unię Europejską. „Ta decyzja jest niewybaczalna”. Stawia też zarzuty. „Angela Merkel i inni hipokryci. Poprawnością polityczną chcą zamknąć usta…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Austria, podobnie jak większość krajów zachodniej Europy, zmaga się z problemem imigrantów. Najbogatszy obywatel alpejskiego kraju, właściciel Red Bulla, Dietrich Mateschitz krytykuje politykę Europy w kwestii uchodźców i zarzuca hipokryzję tym, którzy zapraszają imigrantów na nasz kontynent.

Mateschitz, który dorobił się na napojach energetycznych, udzielił ostrego wywiadu austriackiej gazecie „Kleine Zeitung”. Miliarder nie owijał w bawełnę i otwarcie skrytykował decyzje zapadające w Europie w sprawie imigrantów.

Decyzja o otwarciu granic, która doprowadziła do kryzysu migracyjnego, jest niewybaczalna. Gdyby jakieś przedsiębiorstwo popełniło błąd o podobnej skali, to doprowadziłoby się do upadku

– stwierdził Mateschitz.

Austriacki biznesmen nie ukrywał, że ostatnie wydarzenia w Europie mu się nie podobają. Zarzucił jednocześnie hipokryzję tym wszystkim, którzy nawołują do przyjmowania uchodźców.

Nie słyszałem, by któraś z osób, które za przykładem kanclerz Niemiec Angeli Merkel głośno krzyczą o otwieraniu granic i przyjmowaniu imigrantów, wpuściła ich do swojego domu lub rozbiła im namiot w ogrodzie

– powiedział właściciel Red Bulla.

Dietrich Mateschitz zwrócił też uwagę na problem, o którym mówi się od początku kryzysu migracyjnego.

Przecież wiadomo było, że większość tych ludzi nie odpowiada nawet definicji uchodźcy zawartej np. w Konwencji Genewskiej

– stwierdził Dietrich Mateschitz, który dodał też, że w efekcie narzucanej przez Brukselę poprawności politycznej wielu ludzi boi się nawet mówić, co myśli w sprawie imigrantów.

Austriacki miliarder nie ukrywał, że jest przeciwko takiej multikulturowości Europy. Zdaniem Dietrich Mateschitz przyjmowanie imigrantów zagraża prawdziwej różnorodności kulturowej Starego Kontynentu.

(4732)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.