Portal informacyjno-historyczny

Krystyna Pawłowicz triumfuje. Kara dla posłanki Nowoczesnej podtrzymana. Miała pilnować etyki, a poważnie ją naruszyła. „Tam nikt nie ma moralnych kwalifikacji, by…”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus nie zdołała przekonać Prezydium Sejmu, że nie naruszyła etyki poselskiej. W efekcie straci możliwość zasiadania m.in. w… Komisji Etyki Poselskiej.

Joanna Scheuring-Wielgus odwołała się do Prezydium Sejmu po tym, jak Komisja Etyki Poselskiej podjęła uchwałę o jej ukaraniu. Skargę na posłankę Nowoczesnej złożyli Anna Sierakowska i ś.p. Rafał Wójcikowski. Posłowie Kukiz’15 zareagowali tak na słowa Scheuring-Wielgus, że „przekupstwo” spowodowało, że wzięli oni udział w głosowaniach w sali kolumnowej po zablokowaniu sali plenarnej przez opozycję w grudniu 2016 roku.

Komisja Etyki Poselskiej przychyliła się do wniosku o ukaranie posłanki Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus odwołała się do Prezydium Sejmu, ale jak informuje Krystyna Pawłowicz z PiS, nic nie wskórała. Co więcej w efekcie podtrzymania uchwały posłanka Nowoczensej straci miejsce nie tylko w KEP, ale także w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Ukaraną posłankę ma zastąpić inna osoba z Nowoczesnej. Krystyna Pawłowicz wyraża jednak obawy, czy znajdzie się ktoś odpowiedni.

(2113)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę