Portal informacyjno-historyczny

Nie ma już cenzury? Jest coś gorszego! Patriotyzm nie przejdzie. „Kocham ten kraj, wierzę w ten kraj” się nie nadaje [WIDEO]

w Piosenki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Powszechnie panuje przekonanie, że czasy cenzury odeszły do lamusa. Okazuje się jednak, że chociaż oficjalnie taka instytucja przestała istnieć, to jej miejsce zajęła jeszcze gorsza. O tym, co jest warte puszczania, a co nie decydują same staje radiowe. I dochodzi do takich sytuacji, że decydenci uznają, że na antenie nie można puszczać piosenki Golec Uorkiestra, bowiem śpiewają oni „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj”.

Bracia Golcowie piosenką „Młody maj” zachwycili publiczność na festiwalu w Opolu w 2013. Reakcja słuchaczy pokazała, że Polacy oczekują takich utworów, ale pozostały im… koncerty i płyty. W największych stacjach radiowych utworu „Młody maj” nie dało się usłyszeć. Wszystko przez patriotyczny przekaz zawarty w piosence. Komuś nie spodobały się słowa „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj”.

Golcowie wiele razy w wywiadach podkreślali miłość do Polski, nie opowiadali się po stronie żadnej z partii politycznych i nie naśmiewali się z rodaków. Grają i śpiewają z uczuciem do kraju, opiewając piękno Polski i ludzi ją zamieszkujących. Komuś jednak całkiem niedawno to przeszkadzało.

Bracia Golec to uznana marka i mimo takiego robienia pod górkę są w stanie sobie poradzić. Gorzej mają młodzi artyści. Piotr Wolwowicz w programie ,,Must be the music” został skrytykowany przez Elżbietę Zapendowską.

Tak epatujesz tym głosem, z takim zadowoleniem – coś okropnego. Chłopie, ciesz się, ale nie śpiewaj takich piosenek. Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy, to jest coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć, nie idź tą drogą

– mówiła jurorka.

Co takiego zaśpiewał Wolwowicz? Przepełnioną tęsknota za Ojczyzną piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”. Od publiczności dostał owację na stojąco, ale jurorom się nie spodobało.

(24525)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. zgadzam się z Wolwowiczem – utwór idealny na te czasy, co więcej, idealnie obnażył prawdziwe oblicze komuszego jury, komentarz Zapendowskiej tragiczny – dziwię się, że nie wyemigrowała jeszcze, Kora też tragiczna a ci młodzi panowie to już wytwór ostatnich lat antypolskiej polityki
    a Wolwowicz swietnie spiewa, świetny głos ma i powinien wypłynąć poza polsatami i tefałenami

  2. Adam Sztaba dyrygował chórem na ŚDM w Krakowie podczas wizyty Papierza. Powiedział: ŚDM: To dla nas niezwykle ważne i duchowe przeżycie. Jakim trzeba byś hipokrytą, żeby żeby tak potraktować chłopaka, który dobrze zaśpiewał piosenkę o charakterze patriotycznym a nie kościelną czy bogoojczyźnianą. https://www.youtube.com/watch?v=d39SKKt4RnM

  3. Jak można coś takiego powiedzieć będąc Polakiem, wstyd dla „jury”, sprzedali za pieniądze swoja godność, swoją tożsamość i wyrzekają sie Polski publicznie w byle jakim muzycznym programie. Jesteście bandą zaprzedanych świń !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę