Portal informacyjno-historyczny

Jak w rzeczywistości wygląda zabieranie dzieci przez niemiecki Jugendamt? Wstrząsające sceny wyemitowane przez TVP (wideo)

w Programy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przypomniany materiał poświęcony działaniom Jugendamtu, którego pracownicy zabrali 10-miesięczne dziecko polskiej rodzinie, która mieszka w Hamburgu, wzbudził wiele emocji wśród internautów. – Urzędnicy działali nocą, mieli być brutalni, a zrozpaczonym rodzicom nawet nie wyjaśnili, dlaczego to robią – informowały ,,Wiadomości”.

Cała sprawa skończyła się szczęśliwie. Rodzice zwrócili się do polskiego rządu, który interweniował. Po reakcji pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości, polskiego ambasadora w Berlinie oraz polskiego konsulatu w Hamburgu zawarto ugodę. Marcelinka wróciła do rodziców. Wcześniej polska strona (w październiku ubiegłego roku) pomogła matce odzyskać dzieci zabrane Polce mieszkającej w Berlinie. Jednocześnie rząd ma nalegać na forum UE, aby wprowadzoni jasne regulacje dotyczące ,,kwestii umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych”.

Bardzo mocno występujemy o to, by dzieci miały zapewnione utrzymanie tożsamości. Zależy nam na tym, by – jeśli już dochodzi do takiej sytuacji – dzieci trafiały do rodziny, która mówi w języku kraju ich pochodzenia. Chodzi o zapewnienie dziecku kontaktu z językiem, kulturą i religią

– mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Czy skończy to dramat kolejnych rodzin? Dane statystyczne mówią, że problem jest poważny:

Nieproporcjonalnie wysoki odsetek dzieci z rodzin imigranckich zabieranych przez Jugendamt

(2780)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę