Portal informacyjno-historyczny

Nieproporcjonalnie wysoki odsetek dzieci z rodzin imigranckich zabieranych przez Jugendamt

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki Urząd Statystyczny w raporcie z 2015 roku nie podał odsetka rodzin imigranckich, którym odebrano dzieci, tłumacząc to zbieraniem danych. Natomiast znane są liczby za 2010 rok.

Jak czytamy w serwisie Blogpublika.com,

prawie każde trzecie dziecko odebrane w 2010 roku rodzicom pochodziło z rodzin, gdzie przynajmniej jeden rodzic jest obcokrajowcem (28.300 niemieckich dzieci i 8.100 imigranckich dzieci)

Tymczasem odsetek obcokrajowców to zaledwie 8 procent. W Hamburgu aż 62 procent dzieci, którymi zajął się Jugendamt, pochodziło z rodzin imigrantów. Wysokich liczb nie można tłumaczyć jedynie liczbą dzieci azylantów, które pozostają bez opieki.

W danym roku statystycznym objęto opieką 2.800 takich dzieci – po odjęciu ich od sumy od łącznej liczby zabranych dzieci imigranckich (8.100) wyjdziemy na również nieproporcjonalnie wysoki odsetek dzieci odebranych obcokrajowcom przez Jugendamt (co piąte dziecko

– czytamy.

Dane przywołujemy za sprawą zdarzenia, do którego doszło w ostatnich tygodniach w jednym z niemieckich szpitali: przedstawiciele Jugendamtu odebrali Polce trzydniowe dziecko.

ju

źródło: Blogpublika.com

(327)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę