Portal informacyjno-historyczny

Nie Francja, Niemcy, Belgia, ani Wielka Brytania. 200 tys. muzułmanów na ulicach stolicy tego kraju. A potem? Demograficzny triumf islamu [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmańskie święto Kurban-Bajram obchodziło w Moskwie 200 tys. ludzi – informuje telewizja Biełsat. Analitycy tymczasem przytaczają smutne prognozy dla przyszłości kraju.

Do muzułmanów, którzy stanowią coraz większą grupę wyborców, swoje słowa skierował Władimir Putin.

Kompletność ummy (wspólnoty islamskiej) zawsze była i także dziś służy jako solidny fundament dla udoskonalania międzyreligijnego i międzyetnicznego dialogu, rozwiązywania palących problemów rozwoju kraju. Raduje, gdy ten ogromny potencjał uosabia się w pożytecznych edukacyjnych i kulturowych projektach, jest wykorzystywany dla dzieła pokoju i zgody w ojczyźnie

– mówił.

Mimo tego doszło do utarczek z policją:

Jednak władze niepokoi co innego. Liczby są nieubłagane. Na 20 mln mieszkańców Moskwy już nawet 3 mln stanowią muzułmanie. W Rosji wszystkich mahometan jest ok. 12 procent, choć pojawiaja się szacunki mówiące o 15 procentach (w 2030 r. będzie to 19 procent). Ich liczba szybko rośnie. Rosjanka rodzi średnio 1,4 dziecka (w Moskwie 1,1), a muzułmanka 2,3. Długość życia Rosjanina to około 60 lat., znacznie poniżej europejskiej średniej. Cały czas populację muzułmanów powiększana jest emigracją z Kaukazu. Coraz częstsze są przypadki, że sami Rosjanie przechodzą na islam.

W przeciągu kilku lat muzułmanie będą stanowili połowę poborowych w rosyjskiej armii – obecnie to blisko 40 proc. żołnierzy.

Jak przypominał Marek A. Koprowski na łamach ,,Najwyższego Czasu” z opracowania Narodowej Rady ds. Wywiadu USA zatytułowanego „Globalne tendencje do 2030 roku – światy alternatywne” wynika, że amerykańscy analitycy coraz bardziej niepokoją się wzrostem w Rosji liczby ludności wyznającej islam. Będzie ona, według nich, stanowić główny czynnik napięć i społecznych konfliktów w tym kraju.

(9647)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę