Niemiecki europoseł apeluje do Polaków: „Nie zmieniajcie zdania. Trzymajcie się od tego chorego tworu jak najdalej!” Kpi również z Merkel: ,,Radzę jej jednak nie zapominać, że to Polacy…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki europoseł „Sojuszu dla Postępu i Przełomu” (ALFA), były prezes zarządu Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego (BDI), Hans-Olaf Henkel rozmawiał z portalem wPolityce.pl. Wypowiedział wiele ciepłych słów pod adresem Polski.

Najmądrzejsza decyzja, którą podjęła Warszawa to odmowa przyjęcia wspólnej waluty. I mogę Polakom tylko radzić: nie zmieniajcie zdania. Trzymajcie się od tego chorego tworu jak najdalej! Gdy słabe państwa się łączą, nie stają się automatycznie silne. Jeśli spojrzymy na wzrost gospodarczy w eurostrefie to szybko zauważymy, że jest to zdychająca strefa. Na długa metę to nie może działać

powiedział portalowi. Mówił także, że ,,Polacy nie potrzebują pouczeń ze strony KE, która sama ciągle łamie wszelkie możliwe zasady i reguły […] grzeszy hipokryzją”.

Retorycznie pytał:

Dlaczego Timmermans nie interweniuje ws. Europejskiego Banku Centralnego, który – przekraczając wyraźnie swoje uprawnienia – finansuje zrujnowane państwa eurostrefy? Dlaczego milczy na temat złamania przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel na jesieni 2015 r. umowy Dublińskiej? To skandal, że KE jest tak agresywna wobec Polski, a jednocześnie milczy gdy dochodzi do naprawdę poważnych naruszeń prawa, jak w przypadku unijnych pakietów ratunkowych dla Grecji.

Odniósł się także do słów Angeli Merkel, która atakowała Polskę:

Niemieckie elity z jakiegoś powodu uważają, że muszą tłumaczyć Polakom na czym polegają wolność i demokracja. Pani kanclerz także ma do tego skłonności. Radzę jej jednak nie zapominać, że to Polacy odważnie walczyli z komunizmem, ryzykując własne życie. Nic mi nie wiadomo o podobnie bohaterskiej postawie Angeli Merkel w NRD. Pani kanclerz nie powinna też zapominać, że wielu członków obecnego polskiego rządu wywodzi się z Solidarności i było ofiarami komunizmu.

(56146)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Lewactwo o tym widziało że okres okupacji sowieckiej wygasa po 50 latach czyli przypada na rok 1990 i bezprawnie nie legalnie zajmuje teren po sowietach można ich wyciąć w pień nie ponosząc przy tym żadnej kary a co za ludzie ukrywają się PO d lewadztwem nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.