Portal informacyjno-historyczny

Dominik Tarczyński i jego dziadek z NSZ Józef Albiński Dominik Tarczyński i jego dziadek z NSZ Józef Albiński

,,Chcę podziękować lewactwu…” Niezwykłe słowa posła Tarczyńskiego, który zdradził poruszającą rodzinną tajemnicę, sprowokowany atakami na niego. Te słowa 1 marca brzmią wyjątkowo… (wideo)

w Wiadomości z Polski/Żołnierze Wyklęci


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poseł PiS-u Dominik Tarczyński czasem przywoływał postać dziadka Józefa Albińskiego, który miał być komendantem placówki NSZ. Z lewej strony sceny medialnej zdarzały się jednak głosy podważające takie twierdzenia. Parlamentarzysta postanowił sprawdzić prawdziwość rodzinnej historii.

Chcieli odebrać mi dumę z mojego dziadka, a Jemu odebrać godność i honor. Wyrządzili mi wielką przysługę

– napisał w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, poseł sprawdził dokumenty dziadka w IPN. Wynika z nich, że nie tylko służył w NSZ, ale był także komendantem placówki WiN po 1945 r.

– Nie wiedziałem, że ratował Żydów, wystawiając fałszywe dokumenty na polskie nazwiska i siostra tego Żyda była w jego oddziale podkomendną – była łączniczką. Nie wiedziałem, że do 1969 SB go rozpracowywało, ale donosił człowiek, któremu uratował życie. Nie wiedziałem, że najbliższy przyjaciel donosił na niego przez 25 lat. Dlatego ,,dziękuję” lewactwu – cześć i chwała bohaterom!

– powiedział Tarczyński.

Opublikował też dokumenty potwierdzające prawdziwość swoich słów:

(14171)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

  1. Brawo Panie pośle. Szacunek oddaję Panu za przodków ! Pan również podąża drogą którą trzeba dla Wolnej I Suwerennej Polski. Ps. Jest kilku mądrych ludzi t. Tarczyński, Jakubiak, Winnicki, Andruszkiewicz i w Was Panowie nadzieja rozprawić się z żydo bolszewicką hołotą tj. chociażby klan cimoszewiczów. Cześć i Chwała Bohaterom.

  2. Szacunek wielki, mój dziadek był w Konspiracyjnym Wojsku Polskim u „Warszyca” Stanisława Sojczyńskiego.

  3. PAN POSEŁ TARCZYNSKI MA SIĘ KIM POCHWALIĆ W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIMOSZEWICZOW. TO PIĘKNE, A WIEC CHWALMY SIĘ TAKIMI BOHATERAMI, BO NAPRAWDĘ MAMY KIM. BRAWO PANIE TARCZYNSKI I WIELKI SZACUN. POZDRAWIAM

  4. Niestety dziadek Tarczyńskiego był lewy. Dominik zataił kluczowe opinie o dziadku, który najwyraźniej żydów nie ratował a raczej im szkodził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę