Angela Merkel o strefach no-go w Niemczech Angela Merkel o strefach no-go w Niemczech

Niemieccy dziennikarze i politycy zaniemówili. Tak Angela Merkel odpowiedziała na pytania o istnienie ,,stref no-go” w Niemczech (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemieccy politycy zaniemówili po tym, jak Angela Merkel stwierdziła, że w Niemczech istnieją strefy no-go – informuje ,,New York Times”. Dotychczas mówienie o nich uznawano za element propagandy antyimigranckiej. Tymczasem kanclerz Niemiec potwierdziła ich istnienie w wywiadzie z telewizją n-tv.

Dotychczas najważniejsi politycy w państwie dementowali doniesienia, które wskazywały, jakoby w Niemczech istniały miejsca, gdzie osoby z zewnątrz, w tym policja, nie mają wstępu.

Jednak w przeprowadzonym w poniedziałek wywiadzie z telewizją n-tv Merkel podkreśliła, że aprobuje politykę zero tolerancji, w tym w związku ze strefami no-go, czyli ,,obszarami, gdzie nikt nie waży się chodzić”. Dodała:

Są takie miejsca i musimy je nazywać po imieniu, a także coś z nimi zrobić.

Jej słowa wywołały niedowierzanie, dlatego rzecznik Merkel Steffen Seibert był bombardowany pytaniami przez dziennikarzy. Skwitował je krótko

Słowa kanclerz mówią same za siebie.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Johannes Dimroth odmówił wskazania, gdzie one się znajdują, dodając, że to kwestia dla lokalnych władz, a nie na szczeblu rządu centralnego.

źródło: New York Times

(11164)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Mają teraz za swoje szwaby. Ci „goście” których sobie zaprosili powinni im zgotować takie rzeczy jak oni Nam podczas wojny ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.