Portal informacyjno-historyczny

Derby Krakowa przerwane po… ostrzelaniu sektora gości z rakietnic. Wcześniej mocny akcent kibiców Cracovii z okazji rocznicy Stanu Wojennego [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Takie sytuacje w polskiej Ekstraklasie piłkarskiej nie zdarzają się często. Niezwykle ważny mecz, jakim są derby Krakowa, został przerwany. Powód? Kibice Cracovii, którzy ostrzelali sektor fanów Wisły z rakietnic.

Sędzia Krzysztof Jakubik zdecydował o przerwaniu meczu. Musiała interweniować straż pożarna. Ostrzał sektora trwał ok. pięć minut, a po wybuchu petardy hukowej arbiter zdecydował, że obie drużyny muszą udać się do szatni. Przerwa w grze trwała kilkanaście minut.

Na boisku lepsza była Wisła, która wygrała 4:1 po golach Marcina Wasilewskiego (42.), Jesusa Imaza (45. i 46.) i Carlitosa (67.). Honorowe trafienie dla ,,Pasów” zaliczył Michał Helik (89.).

 

Fajerwerki widzieliśmy już na początku meczu:

To nie jedyny mocny akcent tego meczu. Kibice Cracovii przypomnieli Wiśle prezesa Jerzego Grubę. W 1981 r. podległe mu jednostki ZOMO brały udział w pacyfikacji kopalni „Wujek”, podczas której zginęło 9 strajkujących górników. W październiku 1982 r. został awansowany do stopnia generała brygady Milicji Obywatelskiej. W latach 1983-1985 był zastępcą komendanta głównego Milicji Obywatelskiej. Stał na czele zespołu, który tuszował dowody w sprawie zabójstwa Grzegorza Przemyka.

Od 26 kwietnia 1985 roku do 12 lutego 1990 roku był prezesem Wisły.

(7556)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę