Portal informacyjno-historyczny

fot. WIkipedia / Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Największa inwestycja zagranicznego kapitału w historii polskiego sportu. Jeden z inwestorów jest z… Kambodży

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sport.pl informuje o największej inwestycji zagranicznego kapitału w historii polskiego sportu. W ciągu roku nowi właściciele Wisły Kraków mają zainwestować w klub 130 mln złotych. Oprócz spłaty długów planują cztery głośne transfery już w nadchodzącym oknie transferowym.

Nowi właściciele Białej Gwiazdy to firmy Alalega i Noble Capital Partners. To koncerny specjalizujące się w restrukturyzacji przedsiębiorstw. Alalega jest funduszem z Kambodży (specjalizacja: budownictwo i finanse), z kolei Noble Capital Partners to brytyjski fundusz, na czele którego stoi Szwed Mats Harting. Inwestor z Kambodży próbował w przeszłości przejąć włoski klub, Genoa CFC.

Dyrektorem krakowskiego klubu ma zostać menedżer Adam Pietrowski, w przeszłości związany z ABP Management, który to reprezentował Takesure’a Chinyamę i Radosława Matusiaka. Z klubem żegna się dotychczasowa prezes Marzena Sarapata. Do zarządu z kolei zostanie przesunięty dotychczasowy dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki.

Klub już teraz zapowiada poważne wzmocnienia. O czym wiadomo było już wcześniej, do klubu dołączy Jakub Błaszczykowski, który wróci do Krakowa po 11 latach spędzonych na boiskach Niemiec i Włoch.

Interia.pl zapowiada prezentację nowych właścicieli przed najbliższym meczem Wisły z Lechem. Ci od razu mają przystąpić do działania, spłacając dług licencyjny w wysokości 12,2 mln złotych. Potem przyjdzie pora na pozostałe wierzytelności (28 mln). Daje to 40 mln złotych, ale właściciele zapowiadają inwestycję 130 mln w ciągu roku.

Wspólnie z fanami chcemy odbudować potęgę Wisły, aby jak dawniej rywalizowała jak równy z równym z firmami takimi jak Barcelona czy Real

– mówi Interii przedstawiciel nowych właścicieli.

(1285)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę