Portal informacyjno-historyczny

fot. screen DW.com / gmina-baranow.pl

Czy megalotnisko w Polsce jest potrzebne? Ten apel niemieckiego polityka mówi wszystko

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy Centralny Port Komunikacyjny jest dobrym pomysłem? Niemieckie media starają się przekonać, że wprost przeciwnie. Ale jak wynika z komentarzy przytoczonych przez Deutsche Welle, pomysł strony polskiej wywołuje wręcz nerwowość wśród niektórych polityków zza zachodniej granicy.

Deutsche Welle w tekście ,,Megalotnisko w Baranowie konkurencją dla Berlina” przytacza wypowiedź polityka FDP, który apeluje do władz Berlina i Brandenburgii. Sebastian Czaja zachęca berliński Senat do inwestycji 1,1 mld euro w obsługę lotniska Tegel i szybkie zakończenie BER (,,miało być wizytówką stolicy Niemiec, a tymczasem jest pasmem niekończących się fuszerek” – czytamy na DW.com). Uważa, że aktualnie Niemcy mają przewagę konkurencyjną nad Polską, ale…

Jeśli jednak zamkniemy Tegel i nie posuniemy się do przodu z BER, stracimy naszą przewagę

– podkreśla i przedstawia swój pomysł:

Samoloty na trasach europejskich powinny startować i lądować na lotnisku Tegel. Dzięki temu na lotnisku Schoenefeld zwolnią się miejsca na połączenia międzykontynentalne

Politykowi marzą się połączenia międzynarodowe, łączące Berlin z Pekinem, Szanghajem, Singapurem, Mumbajem, Nowym Jorkiem i Waszyngtonem, co ma przyciągnąć do stolicy Niemiec wielkie firmy. Na razie berlińskie lotnisko wypada blado ze swoimi sześcioma połączeniami na tle Paryża (137) i Londynu (155).

Czaja przypomina, że Polska chce oddać swoje megalotnisko najpóźniej w 2028 r., a Berlin?

Pierwotnie lotnisko BER miało być czynne już w listopadzie 2011 roku. Nowy termin otwarcia to październik 2020. Jak wszystko dobrze pójdzie…

– zastrzega Deutsche Welle. A Czaja ostrzega:

Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie będzie ogromną konkurencją dla Berlina

źródło: Dw.com

(7355)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. to jest podpucha faszystów ! Polaków nie stać na taką infrastrukturę i jak się za to weźmiemy to spierdolimy ten projekt a kto nam wtedy szybko i chętnie pomoże? oczywiście jak zapłacimy im za to? udziałami większościowymi.

  2. Jak zwykle V kolumna i chce Polaków zniechęcić ale nic z tego. Niech u siebie robią porządek z beżowymi bo za kilka lat będą walić codziennie głowami o ziemię w kierunku Mekki.

  3. Czesio z smutkiem podzielam twoją opinię, w III RP żeby zrobić kładkę nad strumieniem organizują przetarg. Chińczycy robili obwodnicę, wzięli zaliczkę i się zwinęli. A gdzie polskie firmy. Pamiętam lata że Polacy budowali w Afryce drogi które służą do dziś.
    A w III RP co roku łatają buble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę