,,Czegoś takiego nie widział Paryż 200 lat”. Rzecznik rządu ucieka przez ogród i inne szokujące obrazki (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

We Francji dochodzi do scen, dawno nie oglądanych w Europie. Do budynku, gdzie znajdował się rzecznik rządu Francji Benjamin Griveaux, wdarli się członkowie ,,żółtych kamizelek” i ten musiał salwować się ucieczką. Do mediów społecznościowych trafiają szokujące obrazki starć protestujących z policją.

– Demonstrujący przy pomocy sprzętu budowlanego wyważyli drzwi ministerstwa – mówił Griveaux.

To ósma sobota z rzędu, kiedy we Francji trwają protesty. Zgodnie z szacunkami ministerstwa spraw wewnętrznych uczestniczyło w nich 50 tys. ludzi, czyli 18 tys. więcej niż w zeszłą sobotę. Szef MSW Christophe Castaner starał się tłumaczyć, że to ,,zaledwie niewiele więcej niż 1 osoba z każdej gminy”, ale zdaniem obserwatorów to dopiero początek.

Starcia zamaskowanych demonstrantów z policją miały miejsce nieopodal merostwa – policja użyła gazu łzawiącego. Oprócz Paryża protestowano także m.in. w Bordeaux, Lyonie, Marsylii, Montpellier, Rouen i Tuluzie.

Zdjęcia takie jak te poniżej robiły duże wrażenie na internautach:

(17651)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Od przeszło dwóch miesięcy we Francji odbywają się manifestacje społeczeństwa .Doprowadzą one do zmiany władzy we Francji sądzę i do przedterminowych wyborów.Francja będzie kolejnym krajem uwalniającym się z pod rządu promującego trend multikulturowy.I Europa Środkowo Zachodnia będzie miała większość cywilizacyjnych, integrujących, podmiotowych poglądów społeczeństw.Konkludując świat się odnawia zmiany,zmiany ,zmiany uczynią życie bardziej przyjazne. Miłego dnia CREO.

  2. Francjo! Jesteś pokonana przez własnego prezydenta. Dzieło całkowitego zniszczenia dokona się przez armię wierną Allachowi, która od lat stacjonuje na Waszej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.