Cała walka sufrażystek na marne… „Czy podpisze Pani petycję o ograniczenie praw wyborczych kobiet?” Chętnych nie brakowało [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Słuchanie to trudna sztuka. A rozumienie tego, co się słyszy, to sztuka jeszcze trudniejsza. Udowodniły to Kanadyjki, które bez zastanowienia podpisywały petycję… przeciwko prawom wyborczym kobiet.

W 2016 roku minęła setna rocznica działalności ruchu sufrażystek w Kanadzie. Walczył on o prawa wyborcze kobiet. Z okazji tej rocznicy dziennikarze portalu Rebel Media przygotowali… małą prowokację. Pojawili się w kampusie Ryerson University i poprosili studentki o podpisanie petycji o zniesienie praw wyborczych kobietom. Ten nietypowy eksperyment przyniósł zaskakujące efekty.

Dziennikarz David Menzies, który podchodził do kobiet i pytał, czy podpiszą petycję, nie miał problemu ze znalezieniem chętnych! Wiele kobiet bez wahania składało podpis pod dokumentem.

Myślę, że to straszne, myślę, że poziom agresji jest bardzo wysoki i potrzebujemy uzdrowienia. Trzeba podnosić samoświadomość i walczyć

– powiedziała jednak ze studentek w odpowiedzi na pytanie, co sądzi na temat prawa wyborczego kobiet.

Myślę, że prawa kobiet powinny być przestrzegane, kobiety powinny być traktowane z godnością. Powinniśmy podjąć zbiorowy wysiłek, aby przynajmniej zmniejszyć problemy, z którymi wciąż mamy dzisiaj do czynienia

– odpowiedziała druga, chwilę po tym, jak podpisała petycję o… ograniczenie praw wyborczych kobiet.

Eksperyment udowodnił, jak wiele osób kompletnie nie słucha tego, co się do nich mówi i nie rozumie, o co chodzi. Dlatego tak łatwo dziennikarzom udało się znaleźć kobiety, który podpisały wyrok na swoje prawa.

(3341)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.