Walczy o możliwość oglądania meczów przez kobiety. Została wyrzucona ze spotkania Polska – Iran w Łodzi [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Darya Safai walczy o prawo do oglądania meczów reprezentacji Iranu. Ale mimo że zawody są rozgrywane w Europie, kobieta jest z nich wypraszana (o takim przypadku pisaliśmy TUTAJ). Nie inaczej było podczas meczu siatkówki Polska – Iran w Atlas Arenie.

Kobieta zjawiła się z tradycyjnym transparentem „Let Iranian women enter their stadiums” (pozwólcie irańskim kobietom wejść na stadiony). Przypomina on, że w Iranie kobiety nie mają prawa oglądać meczów z udziałem mężczyzn. Jej walka w Iranie skończyła się więzieniem, obecnie demonstruje swoje poglądy w Europie.

Do podobnej sytuacji doszło we Wrocławiu – organizatorzy próbowali nakłonić kobietę do zwinięcia transparentu, aż w końcu zdecydowali się na interwencję. Kobieta nazwała ją brutalną:

Większość komentujących stanęła po stronie aktywistki. Co na to Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej? Powołuje się na własne przepisy:

Punkt 72.3 „Przepisów o Imprezach Sportowych FIVB”: Żadne tablice, transparenty, flagi czy napisy reklamowe nie mogą być w żaden sposób wykorzystywane, drukowane, wyświetlane itd. wewnątrz hali sportowej i przyległych strefach, poza wyjątkami określonymi w niniejszych Przepisach lub w Instrukcji Zawodów [Competition Handbook].

(2731)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.