Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube

Anda Rottenberg skarży się, że żyjąc w Polsce jest otoczona analfabetami. Miażdżąca odpowiedź internautów

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Mimo licznych protestów w obronie sądów, przeciw ustawie IPN oraz innych, przewaga PiS jest nadal duża. W badaniu IPSOS dla OKO.press rządząca partia cieszy się 41-proc. poparciem, druga Platforma Obywatelska – 20. proc. Tymczasem intelektualiści skupieni wokół ,,GW” tak wyjaśniają obecnie sytuację w Polsce.

Anda Rottenberg, krytyk sztuki i wieloletnia dyrektor Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, żali się ,,Wysokim Obcasom” (dodatek do ,,GW”).

Większość ludzi nie czyta ani książek, ani gazet. Jesteśmy otoczeni analfabetami, którzy podążają plemiennie za tymi, którzy obiecają im wszystko

– nie ukrywa. Dodaje, że pamięta o ostrzeżeniach… Zygmunta Baumana.

Cały świat, niestety, zmierza w tę stronę. Ostrzegał przed tym jeszcze Zygmunt Bauman, który trafnie zauważył, że wchodzimy w fazę globalnej rewolucji

Jej zdaniem fakt, że ,,nadal można też mówić głośno, co się myśli. Nikt za to nie idzie do więzienia”, jest tylko tymczasowy.

Nawet w stanie wojennym komuniści nie wsadzali do więzień za rozrzucanie opozycyjnych ulotek, tylko za zaśmiecanie ulicy. Zachowywali pozory, aby im się zgadzały paragrafy. Dzisiaj, kiedy człowiek idzie na manifestację, podnosi ręce i skanduje hasła, mogą go najpierw skopać, a potem postawić zarzut czynnej napaści na policjanta

– uważa. Podobieństwa do komunizmu dostrzega, ponieważ ona, w przeciwieństwie do otaczających ją analfabetów, wciąż czyta:

Widzę wiele rzeczy wyraźniej nie tylko ze względu na doświadczenie życia w komunizmie, ale także ze względu na przeczytane książki, które opowiadają o rodzeniu się systemu autorytarnego. Mam to dosyć dobrze przerobione, więc często mi się zapala czerwone światło. Jak się nic nie wie, to się nic nie zapala

Jej wypowiedzi wywołały liczne komentarze internautów, którzy przypominali jej skandal związany z brakiem doktoratu:

Takie głosy jak poniżej również nie należy do odosobnionych:

Zwracano uwagę, że jej wnioski są na wyrost:

(11978)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

  1. Pani Rotenberg, czyta wyborcza . Wie duzo. Otaczaja ja analfabeci, co ona ma za towarzysstwo? Z wyborczej.

  2. Pani Rottenberg nie skarży się, ale oskarża. Skala analfabetyzmu w Polsce ustępuje jedynie amerykańskiej (tej w USA). Nieuki nieznający polskiej historii mianują się sami patriotami zupełnie nie wiedząc co takie słowo znaczy. Pustogłowie produkuje pustosłowie i agresję skierowaną na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę