Portal informacyjno-historyczny

Fot. Flickr.com (CC BY-SA 2.0) / screen Facebook

Szokujące słowa ukraińskiego dziennikarza mieszkającego w Polsce o symbolu PW. Wcześniej rozliczał Polaków za zbrodnie na Żydach (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

1 sierpnia ruszyła akcja edukacyjna przeciwko zawłaszczaniu znaku Polska Walcząca przez środowiska nacjonalistyczne – informuje tygodnik ,,Polityka”. Nosi nazwę ,,Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”. Jak jednak twierdzi Igor Isajew, ukraiński dziennikarz mieszkający w Polsce, ,,dla niego symbol Polski Walczącej kojarzy się bardziej z dzisiejszą ksenofobią”.

Isajew opublikował tweeta z załączonym artykułem, pisząc:

Jako mieszkający w Polsce Ukrainiec muszę stwierdzić, że dla mnie symbol Polski Walczącej kojarzy się bardziej z dzisiejszą ksenofobią, niż ze zrywem

Isajew sam przedstawia się jako dziennikarz mieszkający w Warszawie, pisujący dla portalu Prostir.pl. Jego prowokacyjne słowa wywołały wiele komentarzy. Najwyżej oceniany komentarz brzmiał:

Wcześniej opinie Isajewa prezentowały takie media jak TVN czy Newsweek. Dowiadujemy się z nich, że Ukrainiec protestuje przeciw rządowi PiS razem z Obywatelami RP. W związku z tym skarży się na zalewający go hejt. Sam tak tłumaczy swoją, jak również obecność innych Ukraińców podczas protestów.

Ukraińcy, z którymi rozmawiałem, poszli na protest w obronie sądów dlatego, że niezależny sąd to też ich sprawa. To możliwość zaskarżenia nierzetelnej decyzji urzędnika, związanej m.in. z pobytem obcokrajowca. A kto wie, czy rozszerzając poszukiwania „piątej kolumny”, władze nie zechcą cofnąć zezwolenia na pobyt obcokrajowcowi, który te władze krytykuje? Dałoby się, bo to, jak pracuje sąd w reżimie „telefonu z góry”, Ukraińcy dobrze poznali w czasach Janukowycza

– żali się w rozmowie z TVN.

Media nie wspominają o formie protestu. Tymczasem jak zauważył serwis wPrawo.pl, Isajew wcześniej na Facebooku prezentował wulgarne przypinki z napisem ,,PiS, idź w ch…j”. Czy w taki sposób ,,poszerza ukraińską soft power w świat”, o czym sam pisze?

Tymczasem Isajew widzi pewne analogie między Polską a Ukrainą.

cała moja generacja to ludzie, którzy brali udział w dwóch majdanach. Co drugi czy co trzeci ukraiński dziennikarz uczestniczył w manifestacjach i nikt się z tym nie krył. Myślę po prostu, że są momenty w życiu, kiedy dziennikarze biorą na siebie odpowiedzialność za państwo. Przecież na Ukrainie masowy protest zaczął się właśnie wtedy, gdy do mediów przyszły wytyczne z góry, a te nie chciały się temu podporządkować. Tak jest też w moim przypadku w sprawie ustawy o IPN

– wyjaśniał Newsweekowi. Dodaje, że jest nierozumiany przez polskie społeczeństwo:

Wyobrażam sobie, że polskim kolegom trudno jest wcielić się moją sytuację: człowieka z Ukrainy, który jest otwartym gejem i ma matkę żydówkę. Wszystko to naraz trafiło w szczelinę sporu polsko-polskiego

Ciekawe stanowisko ma zajmować w stosunku do rzezi wołyńskiej:

Tymczasem zdecydowanie bardziej wyraziste poglądy ma na temat zbrodni Polaków na Żydach:

(4086)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Znamienne jest to, że obywatele krajów, gdzie panuje kompletny burdel na kółkach lub skrajny szowinizm siedzą w naszym kraju, plując na niego bez opamiętania. Inna sprawa, na czyje zlecenie to robią.
    Ale te marksistowskie metody przynajmniej na mnie nie działają. Wszystkie te rodzynki chowam skrupulatnie w pamięci…, a na razie mogę powiedzieć:
    nie podoba się, to wypier…..

  2. Nie jest zrozumiany w Polsce? Ale obrażać Polaków nie ma obiekcji? Kolejny antypolski kołtun…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę