Portal informacyjno-historyczny

Żydzi i muzułmanie łączą siły. Wspierają się wzajemnie w walce z polską ksenofobią

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Rabin Michael Schudrich, wywiad z którym ostatnio cytowaliśmy, skarży się na antysemityzm i ksenofobię w Polsce. Jego zdaniem obecne wydarzenia przypomina sytuację sprzed II wojny światowej. Teraz zabrał głos na łamach ,,Polska The Times”. Mówi, że muzułmanie mieszkający w Polsce mogą liczyć na wsparcie społeczności żydowskiej.

Pytany o stosunki między polskimi Żydami i muzułmanami mówi dziennikowi:

[Wyglądają] bardzo, bardzo dobrze. Dosłownie kilka dni temu widziałem się z muftim Tomaszem Miśkiewiczem, kontaktowaliśmy się też po tym ostatnim obrzydliwym występie wymierzonym w Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie.

Czy zatem muzułmanie mogą liczyć na wsparcie ze strony Schudricha? Ten odpowiada:

Oczywiście, już tak jest. I na pewno będzie. Każda forma ksenofobii wymaga w odpowiedzi solidarności nas wszystkich – niezależnie o jaką grupę polskich obywateli chodzi.

Nawiązano również do rozmowy Schudricha z Jarosławem Kaczyńskim. Z relacji szefa PiS można było wysnuć wniosek, że rabin żali się na muzułmanów.

znając dobre relacje pana rabina z przywódcami polskich muzułmanów raczej trudno uwierzyć. Jak to więc było?

– pytał dziennikarz.

Ten dementuje:

Powiem tak – obaj wyrażaliśmy obawy dotyczące terroryzmu. Ale chodziło tu o obecną sytuację w Europie – o zamachy, które miały miejsce w Brukseli, w Paryżu czy w Londynie. W żadnym wypadku nie chodziło nam o polskich muzułmanów. To się jednak zdarza, że między dwiema osobami jest kiepska komunikacja, może tak właśnie było. Czasem mówię jedno a mój rozmówca rozumie coś zupełnie innego – to się zdarza i jest normalne

– tłumaczył.

28 listopada Lesław Piszewski (Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP) oraz Naczelny Rabin RP Michael Schudrich wystosowali oficjalne stanowisko, w którym wyrażają ubolewanie i solidarność ze społecznością muzułmańską po ataku Ośrodek Kultury Muzułmańskiej.

fot. Wikipedia / screen youtube

(7033)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Polacy. Kiedy wy dojrzejecie? Kiedy zaczniecie używać narządu zwanego „mózgiem”. Wasza nienawiść wynika z niewiedzy… Dajcie żyć innym. Ile było zamachów w Polsce? I od jak dawna Muzułmanie żyją w Polsce?

    • Paddy, uzywaj rozumu i rozejrzyj sie dookola. Potrafisz liczyc, czytac umiesz? Kto wymordowal chrzescijan w Polnocnej Afryce i na Bliskim Wschodzie? Kto wymordowal Ormian w Turcji, kto wymordowal Koptow w Egipcie? Co wyprawiaja Czeczency w osrodku dla uchodzcow w Kamiennej Gorze? Ile Polek zostalo okaleczonych i / lub zamordowanych przez muzulmanow w Polsce? Czym jest liga muzulmanska, co glosi? Wiesz ile dzieci zostalo zgwalconych przez gangi muzulmanskie tylko w samym w UK? Wiesz ile kobiet zostalo okaleczonych i zadzganych, uduszonych przez mezow i kochankow muzulmanow w UK? Wiesz ile osob zostalo okaleczonych kwasem w Londynie przez imigrantow z Bliskiego Wschodu? Wiesz ile placa islamisci w obozach w Libanie za nieletniego werbownika? Wiesz ilu muzulmanow w UK i w calej Europie popiera szariat? Wiesz czym jest szariat? Muzulmanie w Polsce czekaja na rozkaz do ataku, z zewnatrz. Jest ich jeszcze za malo, zeby zniszczyc nasz kraj, ale juz za duzo, zebysmy ich z latwoscia pokonali. Muzulmanie maja dwulicowa nature, mieszkam wsrod nich i widze jakiminsa podstepnymi inpodlymi ludzmi. Islam nie jest religia, jest antyrekigia gloszaca antyludzkie bezprawie, ponizajace w stopniu maksymalnym kobiety, dzieci i niemuzulmanow. Bronisz satanistow.

    • nieuctwo niech nie usprawiedliwia głupoty – jaka jest różnica między polskimi muzułmanami a napływowymi barbarzyńcami – nie wiesz ? to zamknij kłapaczkę albo skocz do Luton w Londynie to ci tam naprostują kręgosłup ośle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę