Portal informacyjno-historyczny

Żebrowski publicznie zadaje pytanie Michnikowi. ,,Udowodniłem, że liczne przytoczone źródła zostały sfałszowane…” [WIDEO]

w Ciekawe klipy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas Targów Książki w Krakowie 29 października Leszek Żebrowski zabrał głos podczas spotkania z Adamem Michnikiem. Żebrowski pytał o artykuł „Polacy – Żydzi: czarne karty Powstania” („GW” 29–30 stycznia 1994) Michała Cichego, do którego wstęp napisał Adam Michnik. W swej książce „Paszkwil Wyborczej: Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim” udowodnił liczne manipulacje.

Żebrowski napisał:

Podczas Targów Książki w Krakowie 29 października br. usiłowałem przypomnieć Adamowi Michnikowi (w trakcie otwartego spotkania z nim) sprawę paszkwilu, jaki redakcja „Gazety” – którą on od początku kieruje – zamieściła na temat Powstania Warszawskiego prawie 23 lata temu. Ukazał się tam wówczas pod wspólnym tytułem: „Polacy – Żydzi: czarne karty Powstania” („GW” 29–30 stycznia 1994) artykuł Michała Cichego, poprzedzony całokolumnowym wstępem Adama Michnika. W swej książce „Paszkwil Wyborczej: Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim” (I wyd. 1995, II wyd. poprawione i rozszerzone 2014) wykazałem m.in., że liczne przytoczone tam „źródła”, czyli cytaty pochodzące z dokumentów powstańczych, ale również z publikacji książkowych o masowym nakładzie zostały sfałszowane. Adam Michnik i Michał Cichy z wykształcenia są historykami, zatem znaczenie rzetelności źródeł powinni dobrze znać i rozumieć. Redakcja „Gazety”, w tym red. Michnik i red. Cichy nigdy się jednak do tych zarzutów publicznie nie odnieśli. Adam Michnik mej książki nie przyjął (ale przyznał, że ją zna), nazywając ją… paszkwilancką, nierzetelną, nieuczciwą (!). Stwierdził natomiast, że on się do tych zarzutów już odniósł. Ja jednak nic o tym nie wiem. Proszę zatem Czytelników, jeśli ktoś coś na ten temat gdzieś znalazł, niech mi prześle takie informacje. Ponadto Adam Michnik stwierdził, że to… nie był jego artykuł. Czyli: nie jego ręka, nie jego pióro, nie jego gazeta… Dowcipniś jakiś z niego, czy co?”

(2380)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę