To zdjęcie rozwścieczyło muzułmanów na całym świecie. Wystarczyło zrobić jedną rzecz

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kiedy polska społeczność muzułmańska stara się przekonać opinię publiczną o swoim pokojowym nastawieniu do muzułmanów, to sytuacja z Arabii Saudyjskiej pokazuje zupełnie inną twarz islamu.

Mufti Ligi Muzułmańskiej RP Nedal Abu Tabaq twierdzi, że w polskich meczetach organizowane są dni judaizmu, z kolei polscy żydzi oferują pomoc muzułmanom w walce z ksenofobią (więcej TUTAJ).

Tymczasem Ben Tzion, 31-letni bloger z Izraela, przeprowadził eksperyment. Pojawił się w tradycyjnym arabskim stroju w Meczecie Proroka w Medynie (to drugie po Mekce najświętsze miejsce islamu). To, co pokazuje, kim jest, to trzymana przez niego torba z napisem hebrajskim. W nim są tefilin, dwa czarne pudełeczka, zawierające Torę, noszoną przez pobożnych Żydów.

Zdjęcie wrzucone na Instagrama wywołało burzę, a jego profil zalała fala negatywnych komentarzy. Wyznawcy Proroka dawali sobie znać posługując się m.in. hashtagiem Syjonista w Meczecie Proroka. Instagram w pewnym momencie nawet zablokował jego konto. Muzułmanie byli wściekli, uważając, że ,,syjonista” nie ma prawa przebywać w świętym miejscu i że zbezcześcił święte miejsce.

Tziona jednak to nie zniechęca, bo jak podkreśla, wierzy w pojednanie arabsko-izraelskie. Wśród morza negatywnych komentarzy wyszukuje pojedyncze pozytywne i prezentuje je z satysfakcją.

Daily Mail przypomina, że obowiązuje zakaz odwiedzania Mekki przez niemuzułmanów. Odradza się również wizyt w centrum Medyny, ale Tzion utrzymuje, że udało mu się tam pojawić.

(7774)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.