fot. Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Występ Cejrowskiego na Wyspach zablokowany. Pisarka triumfuje. To ona poruszyła niebo i ziemię, żeby występ nie odbył się

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wirtualna Polska informuje, że występ Wojciecha Cejrowskiego w Belfaście nie odbędzie się. Powód? Akcja Aleksandry Łojek, pisarki mieszkającej od 10 lat w tym mieście. Mimo że występ miał dotyczyć podróży, podsyłała ona linki do różnych wypowiedzi Cejrowskiego, które uznała za homofobiczne. Jej zdaniem, akcja przyniosła powodzenie i występ nie dojdzie do skutku.

W rozmowie z Wp.pl mówi, że Polska nie może być kojarzona z ,,czymś takim”. Dlatego kiedy tylko zobaczyła plakat wydarzenia, mającego się odbyć we wrześniu, wysyłała maile do organizatorów z linkami do różnych wypowiedzi podróżnika. Skontaktowała się także z BBC, która podchwyciła temat. Jej zdaniem, doszło do odwołania spotkania.

Informacji nie potwierdza Halina Romaniszyn, współpracowniczka Cejrowskiego, która podkreśla, że doniesienia nie są prawdziwe, ponieważ sam podróżnik nie otrzymał żadnego potwierdzenia. Jednak Strand Arts Centre w Belfaście informuje Wp.pl, że występ się nie odbędzie.

Łojek jest zwolenniczką tolerancji i wolności, ale…

Cejrowski prezentuje pogardę w stosunku do tych, którzy nie wyznają jego wartości, są inni. Jest to klasyczna mowa nienawiści. Nie można kogoś obrażać, bo jest innego pochodzenia, orientacji seksualnej, wyznaje inną religię

(4613)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.