Portal informacyjno-historyczny

Wyrok więzienia bez zawieszenia dla mężczyzny, który spalił kukłę Żyda. Sędzia mówił o ,,polskiej tradycji antysemickiej”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Piotr Rybak, który spalił kukłę Żyda podczas antyislamskiej manifestacji na wrocławskim rynku, otrzymał wyrok 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia.

Rybak tłumaczył, że chodziło mu o wyrażenie sprzeciwu wobec przyjmowania islamskich uchodźców, za ich napływ czynił odpowiedzialnym George’a Sorosa, finansistę pochodzenia żydowskiego. Jak twierdził, liczył, że zamiast głowy kukły będzie zdjęcie Sorosa, ale człowiek odpowiedzialny za ten element nie dotarł na manifestację. Nie traktował tego jako wyrazu antysemityzmu, tylko instalację symbolizująca Sorosa. Jednocześnie przeprosił środowiska żydowskie, jeśli te poczuły się urażone.

Prokuratura domagała się 10 miesięcy prac społecznych, sąd uznał, że to za mało, skazując Rybaka na bezwzględne więzienie.

Ile sąd dostał od Sorosa za ten wyrok

– miała krzyknąć według Gazety Wrocławskiej jedna osoba z publiczności. Sędzia powiedział również o ,,polskiej tradycji antysemickiej”. Kiedy część publiczności zaprotestowała, sędzia nakazał usunięcie ich z sali. Według niego, Rybak ,,sięgnął po wzorce nazistowskie”.

źródło: Gazeta Wrocławska

(1387)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

 1. To, czego dopuścili się wobec Polaków zbolszewizowani Żydzi na Kresach po 17 września 1939 roku miało charakter zbrodni.I tak było to w swoim czasie powszechnie postrzegane wśród Polaków na czele z premierem rządu RP na Emigracji generałem Władysławem Sikorskim.
  11 czerwca 1942 roku, odpowiadając we własnoręcznie pisanej depeszy na oświadczenie przedstawicieli Agencji Żydowskiej, gen. Sikorski otwarcie zapytywał:
  „Dlaczego jednak dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
  Żydzi są winni holokaustu tak samo jak Niemcy wspólnie
  mordowali żydów !! odsyłam do autorki Ewa Kurek,
  „Jedna krowa w Palestynie jest warta więcej niż wszyscy Żydzi w Polsce!” to cytat z 1943.18 lutego syjonista Izaak Greenbaum, szef Komitetu Ratunkowego Agencji Żydowskiej, w przemówieniu w Radzie Syjonistycznej stwierdził j/w: relacja żydowskiego świadka Icchaka Kacenelsona o żydowskich zbrodniarzach w służbie Hitlera ; ” O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!
  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy, Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli, Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych, Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.
  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę