fot. Wikipedia / Flickr

W rocznicę powstania PO polityk zrobił eksperyment. Odczytał jej postulaty z 2003 roku i zadał jedno pytanie wielu osobom. Odpowiedź zaskoczyła nie tylko jego

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Platforma Obywatelska jako partia została zarejestrowana 5 marca 2002. Rocznica skłoniła do refleksji byłego wiceprzewodniczącego zarządu krajowego PO Jacka Saryusza-Wolskiego, który postanowił sprawdzić, co zostało z postulatów ugrupowania.

Zrobiłem eksperyment: przeczytałem poniższy tekst szeregu osobom, niezwiązanym z polityką, ukrywając jego pochodzenie i zadając pytanie – jakiej partii może to być deklaracja? Na ogół padała odpowiedź – PiS. To coś, co zostało z pierwotnej Platformy, zdradziło i ją samą i Polskę

– napisał na Twitterze polityk, który cytował tzw. deklarację krakowską z 18 maja 2003 .r.

Oto jej treść:

[…]  my – ludzie Platformy Obywatelskiej zobowiązujemy się publicznie, że od pierwszego dnia polskiej obecności w Unii Europejskiej będziemy z determinacją walczyć o wypełnienie najważniejszych polskich interesów państwowych i narodowych w Europie.

1. Będziemy walczyć o pełne prawa w Europie dla polskiej tożsamości narodowej, o obecność polskiego języka i równoprawne traktowanie Polski i Polaków przez inne narody Europy.
2. Będziemy zabiegać o rozwój i obecność w Europie polskiej kultury i literatury, polskich książek i dzieł polskich twórców.
3. Będziemy bronić praw religii, rodziny i tradycyjnego obyczaju, bo tych wartości szczególnie potrzebuje współczesna Europa.
4. Będziemy walczyć o interesy gospodarcze polskich przedsiębiorców, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i polskich rolników, o ich prawo do rozwoju i ekspansji na zagranicznych rynkach.
5. Będziemy zabiegać o polityczną i gospodarczą atlantycką solidarność zjednoczonej Europy i Ameryki, bo tylko w tej solidarności upatrujemy najgłębszych korzeni cywilizacyjnej potęgi całego Zachodu

(6616)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. oto pokrętne, kłamliwe żydostwo antypolskie z Po, które obieca wszystko żeby się dobrać do koryta i zniszczyc kraj który dał im wykształcenie i wyniósł ich na szczyt

  2. A jak cię zapytam o twoje poglądy sprzed 15 lat, powiesz mi dokładnie to samo co wtedy?

    Zaledwie kilka pokoleń temu osoba walcząca o prawa wyborcze dla kobiet byłaby określana lewakiem ze względu na swoje kretyńskie poglądy.

    Świat się zmienia, poglądy ludzi w nim żyjących też.

    Ogarnąć się i nie pluć na siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.