Portal informacyjno-historyczny

Magdalena Cielecka o Polakach / fot. screen Twitter / Wikipedia

Gdyby to powiedziała o Żydach, to byłby antysemityzm. Magdalena Cielecka szczerze, dlaczego jej chłopak jest z Izraela, a nie z Polski

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Aktorka Magdalena Cielecka zagościła na okładce ,,Newsweeka” wraz ze swoim partnerem Izraelczykiem. Powód? „Strach, wstyd, gniew – jak fala antysemityzmu zmieniła związek Polski i Izraelczyka” – reklamuje pismo. A w wywiadzie padają wyjątkowo ,,ciekawe” słowa…

Cielecka zdradza, dlaczego zakochała się w Davidzie Wajntraubie.

Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak

– wspomniała.

Czy możemy sobie wyobrazić, co działoby się, gdyby jakaś znana osoba wygłosiła np. taką opinię:

Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Żyd. To mógł być Polak albo Amerykanin, ale nie Żyd

Ojciec partnera Cieleckiej pochodzi z Polski, ale…

Ojciec miał tu przyjaciół, ale na pytanie, skąd pochodzi, odpowiadał: „Pochodzę znikąd”. I uważał, że jeśli tylko ludzie będą mogli, to będą Żydów zabijać. (…) Już o tej nowej Polsce, po 1989 roku, ojciec mówił, że Polacy chcą mieć dobre stosunki z Izraelem, ale po to, żeby wygrywać swoje w Waszyngtonie

– tłumaczył. Jako przykład antysemityzmu Polaków relacjonował sytuację: dwójka staruszków w banku powiedziała, że wszystkiemu winni są Żydzi i przez nich mają tak niską emeryturę.

Cielecka dodawała:

Jest mi wstyd. Jak kiedyś słyszałam o polskim antysemityzmie, to miałam taki odruch obronny, że to nie tak, że nie wszyscy. i oczywiście nie wszyscy są tacy, ale w jakimś momencie brakuje mi argumentów i jestem bezradna. Nie jestem w stanie wytłumaczyć tego, co dzieje się w polityce. Fajnie byłoby dożyć momentu, kiedy wróci ta dobra Polska, otwarta, która jest bliżej tego Tel Awiwu, w którym się wtedy spotkaliśmy na ścieżce rowerowej. Kiedy przestanie być krajem odwróconym plecami do wszystkiego, co liberalne, nowoczesne, światowe, mądre, wartościowe. W wielu sytuacjach przyznaję Dawidowi rację, ale zastanawiam się, co mamy teraz robić? Wyjechać?

– pytała.

Więcej o reakcji na wywiad na stronie PrawdaObiektywna.pl.

(19163)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

12 komentarzy

  1. Jak księżniczce się nie podoba w Polsce ! To niech zabiera obrzezanego i wypada do kraju położonego w Palestynie. Ps. bezkarnie plują na Polskę bo wiedzą że, nic za to nie grozi.

    • Krzysztof przecież każdy żyd z obowiązku musi szukać przejawów antysemityzmu aby usprawiedliwić samego siebie i wytłumaczyć czemu nie jest lubiany Nie ważne jaki naprawdę jest żyd ważne że to antysemityzm jest winny że nikt żydów nie lubi.

  2. Ta lewacka bohema stawia sobie za punkt” honoru” opluć Polskę. To takie treny, my artyści jesteśmy lepsi bo to my wiemy lepiej bo to my jesteśmy obywatelami świata… a wy ciemna maso macie słuchać jaśnie oświeconych. A tak na prawdę to wychodzą z butów kompleksy i wpajane przez dziesięciolecia przez pewien żydowski organ z czerskiej i pozostałych, poczucie wstydu z tego że się jest Polką czy Polakiem.

  3. oczywiście, że wyjechać, najlepiej na zmywak, bo wraz z emigracją skończą się wywiady.
    Tak swoją drogą, potrzeba przejrzeć życiorys,tej gwiazdy, skąd taka nienawiść w niej do Polaków.

  4. Tak, Tak…głupia Lalo… co liberalne, nowoczesne, światowe, mądre, wartościowe. ..” TO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ W IZRAELU”..Tylko pakować sakwojaże i jazda tam..!!

  5. NA CO JESZCZE CZEKASZ Z BOŻEJ ŁASKI AKTORECZKO OD SIEDMIU BOLEŚCI. MYCKA NA DROGĘ I GALOPEM NA IZRAEL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę