W niemieckim parlamencie bezprecedensowy atak na uchodźców. Odpowiedź? Katolicki ksiądz podczas mszy założył chustę w geście solidarności

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szefowa AfD Alice Weidel rozpętała prawdziwą burzę w Bundestagu. Oskarżono ją o rasizm, a przeciw takim wypowiedziom protestują nie tylko politycy. Nietypowy protest zorganizował także ksiądz Wolfgang Sedlmeier, który sam założył… chustę.

Szefowa Alternatywy dla Niemiec uważa, że rząd prowadzi ,,nieokiełznaną imigrację”, która zagraża wzrostowi gospodarczemu i dobrobytowi społeczeństwa. Tego nie zapewnią ,,burki, chuściane dziewczyny, żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy i inni ladaco”. Weidel nazwała Niemcy „krajem imigracyjnym dla niewykwalifikowanych i emigracyjnym dla wykwalifikowanych”.

Głosów oburzenia nie brakowało. Do polityków dołączył katolicki ksiądz Wolfgang Sedlmeier z Aalen. Jak informuje lokalna gazeta Schwäbische Zeitung, na ostatniej mszy w święto Zesłania Ducha Świętego sam założył chustę. Otrzymał owację od wiernych. Podczas kazania Sedlmeier stwierdził, że każdy kto dyskryminuje ze względu na to, co druga osoba nosi na głowie, narusza ludzką godność i występuje przeciwko duchowi Ewangelii. Po wygłoszeniu kazania sam założył chustę na głowę. Aby nie było wątpliwości, powiedział, że słowa kierował przeciwko wybranej do parlamentu kobicie, która mówiła w sposób ubliżający osobom noszącym chusty.

Weidel była atakowana przez innych polityków. Przewodniczący Bunestagu Wolfgang Schaeuble (CDU) mówił:

– Użyła pani między innymi sformułowania „chuściane dziewczyny i inni ladaco”, dyskryminując tym samym wszystkie kobiety noszące chusty. Przywołuję panią do porządku

– stwierdził. Szef  chadecji Volker Kauder uznał, że taka wypowiedź ma „zero” wspólnego z chrześcijańskim obrazem człowieka.

– To, co pani dzisiaj zrobiła, jest tego całkowitym przeciwieństwem i powinna się pani wstydzić

– podkreślił.

źródło: Schwäbische Zeitung / Deutsche Welle

(568)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.