Portal informacyjno-historyczny

Po tym pytaniu Roberta Mazurka wicepremier nie wytrzymał: ,,To, co pan mówi, jest bezczelne. Pana pytania są aroganckie i nie na temat…” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Do ostrej wymiany zdań doszło w programie Roberta Mazurka na antenie RMF FM. Jego gościem był wicepremier Piotr Gliński, który w pewnym momencie zareagował: ,,To, co pan mówi, jest bezczelne. (…) Pana pytania są aroganckie i nie na temat”.

Mazurek nawiązał m.in. do działań Polskiej Fundacji Narodowej, która zdaniem prowadzącego nie wypełniła swojej misji.

Nie wiem, będę oceniał pracę tej fundacji jak otrzymam sprawozdanie roczne. Do końca roku, do końca półrocza, czekam […] Wiem, jakie są uwarunkowania pracy takiej instytucji, która powstaje w dość gorącej atmosferze politycznej, z dnia na dzień, która ma bardzo trudne warunki pracy i nie ma wcale takiej swobody w podejmowaniu decyzji.

-zareagował. Jednak Mazurek nie odpuszczał, dodając, że Fundacja zasłynęła akcją głoszącą, że „sędziowie kradną spodnie w sklepach”.

ma pan ograniczoną wiedzę na ten temat

– uznał gość, by w dalszej części rozmowy dodać:

Ale panie redaktorze, sekundę, jeżeli mamy poważnie porozmawiać, to warto porozmawiać o poważnych sprawach z osobą, która zajmuje się tymi sprawami

Mazurek przypominał ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego brak hollywoodzkiej produkcji, o której mówili politycy.

Już na ten temat w tym studiu rozmawiałem kilkakrotnie i tłumaczyłem panu, bo jeżeli pan tego nie rozumie, to może trzeba to bardziej dobitnie przedstawić, że poważny film fabularny produkuje się, przygotowuje się produkcję 5, 10 lat, czasami dłużej

– odpowiedział. i wyjaśniał:

Ja się nie zajmuję budowaniem wizerunku Polski, tylko pewnym elementem tego wizerunku. Fundacja jest niezależna, ma swój zarząd, ci ludzie odpowiadają za to, co robią. Natomiast mój nadzór polega na tym, że ja muszę formalnie sprawdzać po roku, na podstawie sprawozdań, czy fundacja działa zgodnie ze swoimi celami. Tak jest zorganizowany świat.

Mazurek wtedy zareagował:

„Tym się nie zajmuje, tym się nie zajmuję”… To czym się Pan zajmuje?

Gliński ostro odpowiedział:

No właśnie chce panu powiedzieć, że to, co pan mówi jest bezczelne. Nie chce pan zrozumieć, co Panu mówię

Później dodawał:

Pana pytania są aroganckie i nie na temat.

cały wywiad:

(5923)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Brawo Mazurek trzeba tą „święta krowę” w końcu pogonić. Pan min. Gliński zawsze się denerwuje jak zadaje się mu niewygodne pytania. Tak było kiedy pytano go o finanse fundacji jego żony. Nic też nie robił w sprawie obrazoburczego spektaklu „Klątwa” dofinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury oraz obecności na stanowisku prezesa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej niekompetentnej lewaczki pani Sroki. Trzeba było dopiero szeroko zakrojonej akcji w mediach społecznościowych żeby pan minister łaskawie ruszył tyłek. No ale czego można się podziewać po byłym działaczu Unii Wolności. Szkoda że ostatnia czystka go nie objęła.

  2. Minister z łac. minister – sługa, pomocnik.

    Patrząc na tego pana… ma się wrażenie, że jest obrażony na słuchaczy i swoich wyborców, że nim został … pomijam kwestię kultury osobistej i aroganckich odpowiedzi… komentarz @kno1 – 100% racji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę