fot. screen Twitter

Czy w Polsce szczepienia nie powinny być obowiązkowe? Zdecydowane stanowisko ministra, który był też pytany o związek autyzmu ze szczepieniami

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Przymusowe szczepienia wywołują w Polsce i na świecie wiele emocji. Temat wrócił za sprawą projektu obywatelskiego, przewidującego likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Pytany był o nie również minister zdrowia Łukasz Szumowski, który gościł w Radiu RMF FM w programie Roberta Mazurka. – Nie, od szczepienia dziecko nie dostanie autyzmu – zapewniał.

Jego zdaniem szczepieniom zawdzięczamy mniej przypadków chorób zakaźnych. Minister wspomniał o epidemii odry. Natomiast wiele kontrowersji budzi kwestia powiązania autyzmu ze szczepieniami.

Akurat korelacja pomiędzy autyzmem a szczepionkami już wielokrotnie była badana. Tej korelacji nie ma. Przynajmniej dane medyczne tego nie pokazują. Był jeden pan doktor, który zanalizował 12 przypadków i to jeszcze z opowieści rodziców, potem ta praca jego opublikowana została przez kolejnych badaczy, odsądzona od czci i wiary, a do dzisiaj wszyscy się posługują tym przypadkiem

– powiedział. Mazurek pytał:

To proszę nam powiedzieć, proszę bardzo wyraźnie powiedzieć wszystkim naszym słuchaczom: „Nie, od szczepienia dziecko nie dostanie autyzmu”

Szumowski odpowiedział:

Nie, od szczepienia dziecko nie dostanie autyzmu

Podobne stanowisko zajmują inni ministrowie.

Koniecznie trzeba utrzymać obowiązek szczepień

– mówiła Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Kwestia szczepień wróciła, ponieważ Sejm debatował nad projektem obywatelskim, przewidującym likwidację obowiązku szczepień ochronnych. Jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Obowiązkowe szczepienia ochronne są skuteczną i generalnie powszechnie społecznie akceptowaną metodą zapobiegania zachorowaniom na choroby zakaźne

– czytamy w stanowisku Biuro Analiz Sejmowych. Zaznaczono też, że ,,obecne tendencje migracyjne zwiększają ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w Europie, w tym w Polsce. Zmniejszenie odsetka osób zaszczepionych – a takie zjawisko wystąpi w przypadku dobrowolności szczepień przeciwko niektórym chorobom zakaźnym – zwiększy ryzyko zachorowań na te choroby”.

(1926)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

  1. To dlaczego żaden lekarz nie podpisze się pod pismem, że jeżeli w przypadku jakichkolwiek powikłań szczepiący lekarz ponosi pełną odpowiedzialność? Koleżanki syn 2 dni po po szczepionce 3 w 1 przestał mówić i stwierdzono później autyzm. Czyżby to przypadek?

  2. Slucham debaty w sejmie, jestem przerażona. Szczepienia niech będą ale bezpieczne, teraz nie są traktowane jako leki i brak jest jakiejkolwiek kontroli, w razie powikłań nie mogę oskarżyć producenta szczepionki. Dlaczego w krajach np w Niemczech,Francji itd nie szczepi się noworodków, można oskarżyć koncern farmaceutyczny, szczepienia są dobrowolne, mam dziecko z uzupełniony kalendarzem szczepień i jestem załamana.

  3. Jeszcze w sprawie informacji. Panie Szumowski o jakiej epidemiologii Pan mówi, biorąc pod uwagę obecnych imigrantów przyjeżdżających do Polski, kilku milionów Ukraińców, obywateli UE, bliskiego wschodu, Azji ich dzieci które chodzą do przedszkoli, które często z różnych powodów nie mają jakiegokolwiek kalendarza szczepień. Odra?? W Czechach rząd zdementował informację o epidemii. A pozostałe państwa, proszę powiedzieć jak tam wygląda program szczepień oraz migracji.

  4. Szczepienia Polskich dzieci są OBOWIĄZKOWE … Rodzice nie mają nic do gadania. Jeżeli nie zaszczepią dziecka to rząd wyśle oddziały specjalne wojska aby wstrzyknąć obowiązkową dawkę neurotoksyn i wirusów ,,, To dla waszego DOBRA robią żydzi…. Tak jak zabili Syna Bożego dla dobra całego narodu ŻYDOWSKIEGO …. Jak powiedział Arcykapłan Kajfasz wydający wyrok Wielkiej Rady Żydowskiej „Lepiej aby zginął jeden niewinny człowiek aniżeli miałby zginąć cały naród”

  5. Szczepienia to LUDOBÓJSTWO …. Wpisz w google : Autism Rimini Bocci …. Zobaczysz historię chłopca z Rimini WŁOCHY …. Dostał milonowe odszkodowanie za Autyzm po szczepieniu. Sąd na podstawie opini biwgłego LEKARZA SĄDOWEGO wydał taki wyrok,…. AUTYZM PO SZCZEPIENIU MMR !!! Chcą nas Polaków ŻABIĆ !!! To jest HOLOKAUST Narodu Polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.