fot. Facebook / Wikipedia

Ukraiński polityk zdradził, co Ukraina szykuje w odpowiedzi na działania Polski. Te pomysły budzą najgorsze skojarzenia

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ustawa o IPN, która wprowadza penalizację banderyzmu w Polsce i wprowadza kary za podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej spotkała się z ogromnym oburzeniem na Ukrainie. Jak twierdzi deputowany ukraińskiego parlamentu Igor Popow, Rafa Najwyższa Ukrainy przygotowuje specjalny projekt uchwały. Ma także pomysł wymierzony w Polaków.

Uchwała ma stanowić ,,odpowiedź na prowokacyjne polskie prawo”. Sam z kolei proponuje szereg rozwiązań, które mają zapobiec rosnącym żadaniom władz w Polsce. Jego zdaniem ma to zapobiec ,,rewizji rozstrzygnięć II wojny światowej i ewentualnej rewizji granic”.

W związku z tym konieczne jest prowadzenie rejestru „Kart Polaka” obywateli Ukrainy i uwzględniania posiadania takich kart przy mianowaniu na stanowiska rządowe,w służbach specjalnych, organach ścigania i Siłach Zbrojnych

– pisze wprost o ograniczeniu praw obywatelskich dla mieszkających na terenie Ukrainy Polaków. Postuluje ochronę ukraińskich archiwów przed polskimi przedstawicielami, którzy są zainteresowani fałszowaniem historii. Szczególną pieczę należy mieć nad dokumentami dotyczącymi własności gruntów i nieruchomości na Ukrainie na terenach należących wcześniej do Polski.

Chce także opracowania i sfinansowania państwowego projektu skierowanego do migrantów zarobkowych celem utrzymania lojalności wobec Ukrainy i ułatwienie kontaktów z rodzinami.

(8971)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.