Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / Twitter

,,Tyle zostało z wersji: to nie ja, to urzędnicy”. Nie uwierzycie, co HGW chciała reprywatyzować. Dziennikarz bezlitośnie podsumowuje prezydent Warszawy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Drogi publiczne, ścieżki rowerowe, zatoki parkingowe do reprywatyzacji. Jak informuje Onet.pl, to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście wydała zgodę na reprywatyzację nieruchomości.

Czy drogi publiczne, ścieżki rowerowe lub zatoki parkingowe, które chronione są przed skutkami tzw. dekretu Bieruta miały być, obok atrakcyjnych gruntów, przedmiotem reprywatyzacji w Warszawie? Widzieliśmy korespondencję urzędników stołecznego BGN, która wskazuje na to, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście wydała zgodę na reprywatyzację nieruchomości, gdzie miasto planowało budowę lub poszerzenie ulic

– informuje Onet.pl.

Booom. HGW osobiście wydała zgodę, by reprywatyzować grunty przeznaczone pod budowę lub poszerzenie ulic. Zgodnie z dekretem, takie nieruchomości nie ulegają zwrotowi, mimo to HGW nakazała oddawać. Tyle zostało z wersji „to nie ja, to urzędnicy”

– napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, członek Komisji Weryfikacyjnej. Warto dodać, że reprywatyzacja ulic jest niezgodna z prawem. Są one chronione przed skutkami dekretu Bieruta.

Tymczasem Patryk Jaki informuje na Twitterze, że Gronkiewicz-Waltz będzie musiała płacić grzywnę za niestawiennictwo przed komisją. Tak wynika z postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tylko kto za to naprawdę zapłaci? Perypetie prezydent Warszawy podsumował dziennikarz Krzysztof Stanowski, który nawiązał też do astronomicznego rachunku telefonicznego HGW (niemal 50 tys. podczas pobytu w Izraelu i USA).

o ile dobrze rozumiem, to jako mieszkaniec Warszawy płacę za panią grzywny oraz rachunki telefoniczne. Gdyby jeszcze miała pani jakieś opłaty – gaz, prąd, mandat za złe parkowanie – to proszę walić śmiało. Człowiek całe życie zarabia dla takich właśnie chwil

– podsumował.

(6279)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę