fot. Wikipedia / screen Youtube

Tak Owsiak odpowiedział Jakiemu na propozycję: ,,dołączam do WOŚP w zamian za pokazanie faktur”. Wiele mówiąca reakcja

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wczoraj informowaliśmy o propozycji, jaką Patryk Jaki złożył Jerzemu Owsiakowi. Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział, że dołączy do zbierania pieniędzy na WOŚP, jeśli tylko szef Wielkiej Orkiestry pokaże faktury z działalności.

Owsiak odpowiedział:

Doprawdy nie wiem, czy pisze Pan z poziomu klatki schodowej, czy z pozycji urzędnika państwowego. Kto jak kto, ale jeśli Pan ma jakieś wątpliwości co do uczciwości naszych działań, to proszę to zgłosić w formie stosownego zawiadomienia do policji, prokuratury czy innego organu. W sumie może Pan nawet wysłać taki list sam do siebie, jako osoby zarządzającej polskim wymiarem sprawiedliwości

Dalej oskarża Jakiego o powoływanie się na ,,doniesieniach internetowych hejterów”. Owsiak twierdzi, że wszystkie rozliczenia są dostępne i jawne. Jednocześnie atakuje:

Gdybym miał czas na prowadzenie sprawy sądowej – a życie mnie nauczyło, że ostatnie co warto w Polsce robić to kierować sprawę na wokandę sądową – pozwałbym Pana za wygłaszanie tych nieprzemyślanych bzdur o moim stosunku do aborcji, o cywilizacji śmierci. […] Mam jednak pewne doświadczenia i założenie sprawy, oczekiwania na nią, a następnie udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, pochłonie rok, półtora, a pewnie nawet dłużej

Zamiast faktur Owsiak wysyła ,,dwa pierwsze segregatory z prośbami od szpitali pediatrycznych licząc, że tak jak Pan to wcześniej zapowiedział pomoże Pan w rozwiązaniu ich problemów”

Jaki podsumował:

Pytałem p.Owsiak o dostęp do faktur szczególnie spółek powiązanych rodzinie – a on znów publikuje mi grafiki i kolorowanki znane z jego stron

W odpowiedzi Owsiak zdecydowanie odpowiada, że dokumentów nie pokaże.

Pan w kółko o tym samym. A dlaczego mam Panu pokazywać nasze dokumenty księgowe, bo mówi Pan o tym na Facebooku? Proszę zgłosić się formalnie, proszę nas oskarżyć – o czym pisałem wcześniej – proszę powołać licencjonowane firmy zajmujące się audytami, profesjonalnych księgowych. Im dokumenty możemy pokazywać. Nasza Fundacja audytuje się co roku i wyniki tego audytu są wysyłane do Urzędu Skarbowego. Muszę Pana uczyć? Z jakiej racji mam pierwszemu lepszemu blogerowi, na którego się Pan powołuje i który, tak jak Pan, jest zanurzony w spiskowej teorii dziejów, pokazywać dokumenty na których się nie zna.

Zapewnia też nie ma żadnych spółek rodzinnych. Uważa, że wiceminister sprawiedliwości ,,jest po uszy zanurzony w teoriach spiskowych, które w jego odczuciu napędzają Pana agresywne zachowanie, nie tylko wobec Fundacji”.

Bloger Matka Kurka, do którego nawiązał Owsiak, skomentował sprawę na Twitterze.

(16525)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.