Portal informacyjno-historyczny

źródło: Wikipedia / Creative Commons Attribution 4.0

,,To zdrada”. Fatalne wieści dla Polski ze spotkania Putin-Merkel. Media informują, że USA już podjęły zdecydowane kroki

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Oczy obserwatorów wydarzeń politycznych w Europie były zwrócone na spotkanie w Mesebergu w Brandenburgii, gdzie kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin omawiali m.in. kwestię budowy Nord Stream 2.

Fakt omawiania ,,tego dużego projektu” potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Przywódcy Rosji i Niemiec doszli do porozumienia, że powinien zostać dokończony i należy unikać upolitycznienia go. Odnośnie sankcji ze strony USA, rzecznik poinformował, że ,,należy go chronić przez potencjalnymi bezprawnymi atakami ze strony krajów trzecich”.

Rozmawiano także o kontynuacji tranzytu gazu przez Ukrainę. Putin zaznaczył, że jest ona niewyukluczona, nawet po uruchomieniu Nord Stream 2. Niemcy chcą, aby Ukraina mogła dalej zarabiać, licząc, że załagodzi to krytykę po uruchomieniu Nord Stream 2.

Merkel i Putin wyrazili także radość w obliczu rosnącej dynamiki dwustronnej wymiany handlowej.

Bloomberg informuje rónież, że Merkel chce zniesienia sankcji wobec Rosji i de facto utrzymać status quo w Donbasie pod wpływem niemieckiego przemysłu.

Tomasz Sommer, naczelny ,,Nawyższego Czasu” komentował:

Powiedzmy sobie szczerze. Deal Merkel z Putinem to zdrada wobec Europy Wschodniej. A Polska wraz ze Szwecją i Finlandią i Krajami Bałtyckimi powinna powoli zamknąć Bałtyk, tak jak to Rosja zrobiła z Morzem Ochockim i Kaspijskim. I niech Rosjanie płacą za transport rurą…

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że USA sięgną po sankcje. Dziennik ,,Wall Street Journal” poinformował, że Stany mają do dyspozycji pakiet sanckji, które zostaną wymierzone przeciwko firmom, które uczestniczą w inwestycji oraz niewykluczone, że przeciwko finansującym projekt bankom. Gazeta powołuje się na swoich informatorów z kręgów rządowych. Mówi się, że ich uruchomienie to kwestia tygodni.

Grzegorz Kuczyński, specjalista od spraw Rosji, dziennikarz i autor książki zatytułowanej „Jak zabijają Rosjanie. Ofiary rosyjskiech służb od Trockiego do Litwinienki”, pisał także na Twitterze:

I kto tu jest realnym sojusznikiem Putina? Trump czy Merkel? […] Po wczorajszym szczycie Merkel-Putin duuuuży problem mają polscy adwokaci przyjaźni podległej z Niemcami. Widzę to nawet na swoim TT. Cóż. Kapitał w mediach i fundacjach ma narodowość

Dziennikarz Filip Memches dodawał:

A przecież od czterech lat wmawia się nam, że kto nie z Merkel, ten z Putinem. Na tym szantażu zbudowano narrację o rzekomo prokremlowskim charakterze Dobrej Zmiany.

(19842)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę