Portal informacyjno-historyczny

,,To krajowy obrońca ubeków” vs ,,To ty jesteś łajdakiem”. Awantura w studiu podczas rozmowy o początkach III RP: trzech gości wyszło [AUDIO]

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W programie „Radio Szczecin na Wieczór” doszło do dyskusji na temat wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku i 4 czerwca 1992 roku. Skończyło się awanturą i wyjściem ze studia. „Zachowuj się”, „Przestań kłamać”, „Jesteś łajdakiem skończonym”, „Krajowy obrońca ubeków” – takich określeń nie brakowało.

Ostro starli się były opozycjonista oraz członek kolegium IPN Krzysztof Wyszkowski z byłym szefem MSW Andrzejem Milczanowskim.

Ze studia wyszedł także publicysta „Do Rzeczy” Piotr Semka oraz były działacz opozycji demokratycznej, były radny i były wiceprezydent Szczecina Leszek Duklanowski.

Milczanowski uznał, że porozumienie „Okrągłego Stołu” z 1989 roku było najważniejszym momentem w najnowszej historii Polski, z którego powinniśmy być dumni. Wyszkowski przekonywał, że było to rozwiązanie przygotowane przez funkcjonariuszy PRL.

– Jeżeli ktoś mówi o tym, że trzeba było radykalniej, to ja powiem tak: Gdzie wyście byli w 1988 roku w sierpniu? Ilu było tych ludzi strajkujących?

– pytał Milczanowski.

– Cała Polska była podminowana – mówił Wyszkowski. – Służba Bezpieczeństwa meldowała, że całe społeczeństwo jest podminowane.

– Przede wszystkim nie przerywaj. Zachowuj się

– odpowiadał Milczanowski.

Wyszkowski:  Ale przestań kłamać. Przestań kłamać. Znasz te dane

Przestań opowiadać bzdury tutaj. Ja ci przypomnę co ty powiedziałeś, że ci łajdacy okrągłostołowi: Milczanowski, Wałęsa, Geremek, Mazowiecki i Michnik. Ja ci wtedy odpowiedziałem, że to ty jesteś łajdakiem. I powiem ci jedno: jesteś łajdakiem skończonym

– krzyczał Milczanowski.

Kolejno decyzję o wyjściu podejmowali Piotr Semka:

Bardzo mi przykro. To jest moja decyzja. Myślę, że pomysł zaproszenia pana Andrzeja Milczanowskiego nie był fortunny

Krzysztof Wyszkowski:

4 czerwca 1992 roku trwa. Ci ludzie, którzy zdradzili wtedy Polskę i przywrócili władzę komunistów nad Polską nadal potrafią w Radiu Szczecin gadać. Żegnam Państwa

Leszek Duklanowski:

Andrzeja Milczanowskiego znałem w latach 80. Przede mną siedzi teraz ktoś inny, to nie jest Andrzej Milczanowski z tamtych czasów. To jest dziś krajowy obrońca ubeków

(2854)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę