Portal informacyjno-historyczny

Ambasador Izraela tłumaczy się ,,instrukcjami”. Legenda Solidarności odpowiada: ,,Gdyby ambasador Polski w Izraelu powiedział, że Żydzi z Judenratów współpracowali z niemieckim ludobójstwem, to…” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ambasador Izraela Anna Azari tłumaczy, że słowa, które wypowiedziała w Auschwitz to efekt instrukcji, którą otrzymała od przełożonych. Jednocześnie polscy publicyści zastanawiają się, co by się stało, gdyby analogiczne słowa padły w Izraelu.

Ja próbowałam powiedzieć panu Morawieckiemu, że ja to zrobię, przed ceremonią. Miałam coś całkiem innego do powiedzenia, ale niemożliwe było normalnie funkcjonować, kiedy w Izraelu była już decyzja premiera i kiedy dyplomaci mają swoje instrukcje

– tłumaczyła swoje słowa ,,instrukcjami”.

W Polsce trwa burza w mediach społecznościowych, ale władze zachowują wstrzemięźliwość. Co by się stało, gdyby analogiczne słowa padły w Izraelu?

Gdyby ambasador Polski podczas uroczystości w Yad Vashem powiedział, że Żydzi z Judenratów współpracowali z niemieckim ludobójstwem, to musiałby uciekać z Izraela jeszcze tego samego dnia. Ambasador Azari tłumaczy się instrukcjami. Niech się tłumaczy – ale siedząc w Jerozolimie

– powiedział Krzysztof Wyszkowski, który jest zdania, że ambasador powinna zostać wydalona.

Tymczasem internaujci przypominają haniebne zachowanie Żydowskiej Służby Porządkowej, która pomagała w deportacji współbraci.

Baruch Goldstein, przed wojną współorganizator bojówek Bundu, mówił, że „każdego dnia, by uratować własną skórę, każdy policjant żydowski przyprowadzał siedem osób, aby je poświęcić na ołtarzu dyskryminacji. Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek, mógł schwytać – przyjaciół, krewnych, nawet członków najbliższej rodziny”.

Z kolei kronikarz warszawskiego getta Emanuel Ringelblum pisał o żydowskiej polski, że „wyróżniała się straszliwą korupcją i demoralizacją”.

(4033)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
    O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
    I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
    Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę