,,Szefowie tej dziennikarki uznali, że mego wywiadu nie można publikować”. Profesor upublicznił swoje wypowiedzi na temat konfliktu Polski z Izraelem dla Polskiej Agencji Prasowej

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej poprosiła o wywiad prof. Marka J. Chodakiewicza. Był pytany głównie o nowelizację ustawy o IPN. Jednak rozmowa ostatecznie nie ukazała się. Dlatego naukowiec zamieścił swoje wypowiedzi na łamach ,,Najwyższego Czasu”. – Niestety szefowie tej dziennikarki uznali, że mego wywiadu nie można publikować. No to upubliczniam – napisał.

Jego zdaniem przy nowelizacji ustawy IPN popełniono zasadnicze błędy.

kto wybiera Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, aby coś takiego ogłosić? Nawet jeśli byłaby aprobata od zainteresowanych, czyli Izraela i głównych organizacji żydowskich, to zawsze wyglądałoby na to, że Polacy chcą robić konkurencję w tak ważny dzień. A aprobaty nie było

– przypomniał, dodając, że również nazwa była nietrafiona. Zamiast tego proponuje: ,,Ustawa przeciwko negacjonizmowi Holokaustu”.

Nie podoba mu się również wyłączenie spod ustawy historyków, publicystów, dziennikarzy i artystów? W praktyce może to spowodować, że nikt nie zostanie nią objęty.

jeśli intencją ustawy było bezradne, symboliczne pomachanie pięścią, to po co to robić? Aby pozorować na korzyść elektoratu, że coś się w sprawie „polskich obozów” zrobiło, gdy tak naprawdę wiele się nie uczyniło?

– pyta retorycznie. Jego zdaniem skuteczniejszym środkiem niż ustawa jest polemika.

Jak jakiś osioł rewizjonista Holokaustu czy postmodernista opowiada głupoty, to niech sobie opowiada. Ale niech się przygotuje na to, że zostanie zjechany przez solidnych historyków czy publicystów

– uważa. Nie szczędzi cierpkich uwag pod adresem rządu – jego zdaniem zawiodła strategia komunikacyjna rządu.

Gdzie koordynacja między ministerstwami? Nic nie jest wiadomo, że Ministerstwo Sprawiedliwości podzieliło się informacją o zamierzanej eksplozji nuklearnej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Bardzo wątpliwe, by wiedział o tym premier. Jak można taką bombę spuścić bez żadnej dalekosiężnej strategii?

– pytał. Jak Profesor tłumaczy gwałtowną reakcję Izraela? Przede wszystkim korupcyjnymi skandalami rządu Netanjahu, oskarżeniami o nadużycia wobec jego rodziny (na nagraniu syn chwali się, że wydaje publiczne pieniądze na prostytutki).

Nie ma pewniejszej metody zmobilizowania tamtejszego elektoratu niż rozdmuchanie histerii na temat „polskich antysemitów”, którzy przygotowali ustawę mającą rzekomo zapobiec pisaniu historii o tym, jak Polacy mordowali Żydów podczas Holokaustu

– podkreśla. Jego zdaniem światowa opinia publiczna jest karmiona opowieściami o polskim antysemityzmie od 70 lat – od czasów Kominternu i ,,faszystowskiej, pańskiej, antysemickiej Polski”. Do kremlowskiej propagandy dołączyli postmodernistyczni historycy.

Jego zdaniem, zabierając głos w tej sprawie z jednej strony Polska ,,odzyskuje wewnętrzną siłę i godność, nie poddając się szantażowi”. Ale na arenie międzynarodowej ,,traci, bo znów wyszła na chamskiego antysemitę, idiotę oraz wroga wolności słowa”. Chodakiewicz podkreśla, że ,,lepiej siedzieć cicho, jak nie jest się merytorycznie przygotowanym do stawania w szranki z zagranicznymi ośrodkami zaprawionymi doskonale w bojach, gotowymi do poniżania i czołgania RP”.

(4626)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

 1. „Hitler nie chciał eksterminacji Żydów. On chciał wydalić Żydów” [z Niemiec], powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas 37 Światowego Kongresu Syjonistycznego. Niemcy dużo zapłacili Izraelowi za to kłamstwo Netanjahu, oraz inne żydowskie oszczerstwa wobec Polski. Ale dlaczego Polska ma Żydom płacić za niemiecki zbrodnie na Żydach? To przecież niemieccy naziści i rosyjsko-żydowscy komuniści zamordowali w czasach Hitlera i Stalina 3 mln Polaków i tyle samo Żydów. Bardzo wielu Żydów było wiernymi żołnierzami Hitlera i Stalina, na co są niezbite dowody, a o czym Izrael i Żydzi milczą, dostając furii gdy się to publicznie przypomina. Nieliczni Żydzi mający odwagę mówić prawdę o zbrodiach współbraci, też są oskarżani o antysemityzm.
  Natomiast ci zwyrodniali Polacy, którzy poszli na współpracę z Hitlerem byli w czasie II wojny światowej z wyroków Podziemnego Państwa Polskiego na ogół rozstrzeliwani i przez większość społeczeństwa potępiani. Władze wolnej Polski wielokrotnie za zwyrodniałych Polaków publicznie przepraszały Żydów. Zrobił to też wielki Polak papież JP2.
  Państwo Izrael nigdy publicznie nie przeprosiło Polaków za zwyrodniałych Żydów z armii Hitlera i Stalina.
  Może mamy też płacić Żydom 65 mld dolarów USA za to, że 1000 lat litowaliśmy się nad nimi chroniąc ich przed pogromami w całej Europie. W wyniku tego miłosierdzia w Polsce była największya na świecie diaspora żydowska licząca 3 mln ludzi. W wielu miastach przedwojennej Polski ponad połowę mieszkańców stanowili Żydzi. I na tym polegał ten chamsko dziś wmawiany nam Polakom antysemityzm i pogromy. W sumie tak Żydów prześladowaliśmy, że najlepiej przez setki laty czuli się w Polsce. A i dziś chętnie do Polski przyjeżdżają i ją zamieszkują, mając tu swoje bardzo wpływowe łże media, banki i lukratywne stanowiska państwowe, parlamentarne, smorządowe i biznesowe, czego nie można powiedzieć o Polakach w Izraelu. Polacy podobnie jak Palestyńczycy co najwyżej jako goje mogą w Izraelu być służącymi i zajmować najniżej płatne miejsca pracy. Jest nie do pomyślenia gdybyby jakiś Polak w Izraelu założył bardzo wpływową antyżydowska stację typu WSI 24 lub „wybiórczą” gazetę i o wszystko oskarżał jakikolwiek rząd Izraela. Oni po prostu umieją się szanować.
  Za to my Polacy jak idioci i samobójcy woleliśmy iść na wojnę z Niemcami i Rosją w 1939r, doprowadzając kraj do ruiny, zamiast się dogadać z Hitlerem, wydając Żydów na śmierć nazistom jak zrobiła to faszystowska Austria, Włochy, Czechosłowacja, Francja oraz większość państw Europy. Przez własną nadmierną szlachetność wobec polskich Żydów, niejako w „podziękowaniu” oni oskarżają nas teraz o współsprawstwo w niemieckim Holokauście. Gdybyśmy nie byli wówczas solidarni z Żydami, Niemcy i Rosja nie napadły by Polskę, a Ukraińcy z UPA nie dokonali by żezi na Wołyniu. Wystarczyło Żydów sprzedać Hitlerowi i zaatakować wspólnie ZSRR w 1939r, jak pragnęły tego Niemcy z Austrią i Japonia, żądne milonowej polskiej armi, by zdobyć na 1000 lat życiową przestrzeń oraz rosyjskie nieprzebrane bogactwa. Niemcy z Japonią i Polaska rozgromiły by przed 1939r ZSRR.
  A tak był zbrodniczy pakt Ribbentrop Mołotow, Katyń, Auschwitz, Gułag, pogromy UPA, ruina Polski i 50 lat PRLu ze zbrodniami komunistów rosyjskich, żydowskich i polskich sprzedawczyków.
  Niewielką część Żydów wiernych i oddanych Polsce, moglibyśmy uratować negocjując to z nazistami Niemiec. Ale dopiero po tak wyrafinowanym i podłym zachowaniu się wobec nich przed II wojną światową i po niej, Żydzi bez Izraela, niewiele znaczący w świecie, mieli by prawo ale po cichu oskarżać Polaków o współudział w Holokauście. O ile by chciał ktokolwiek słuchać takich Żydów. Nieliczni Rosjanie może by się też ostali ale jako niewolnicy Niemiec, bez Rosji, Stalina, Breżniewa czy Putina. Pewnie i my sami Polacy byśmy w takim po hitlerowskim państwie niemieckim niestety niewiele znaczyli.
  https://www.dorzeczy.pl/swiat/55034/premier-izraela-hitler-nie-chcial-eksterminacji-zydow.html

  • Zydzi na calym swiecie kontroluja informacje.. Mozna o nich pisac tylko dobrze, jak nie to dostaniesz latke antysemity! Al Jazeera przygotowala reportaz o lobby zydowskim w USA, poprosila w styczniu „zainteresowane osoby” o ustosunkowanie sie i… grozby prosby delegacje lecialy do Kataru i .. niestety mimo zapowiedzi nie zostal on opublikowany!! Mimo ze nawet o lobby zydowskim w UK napisali w 2017! co prawda zostali zaskarzeni o niecne praktyki dziennikarskie, ale zydzi przegrali!! a w USA .. no coz zagrozili stacji Al Jazeera ze musi sie zarejestrowac jako Foreign Agent..

   Read more: https://forward.com/opinion/396238/how-the-battle-over-al-jazeera-coopted-americas-jews/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.