Prawdziwa ,,równość” wobec prawa. Mężczyzna obrzucił bekonem meczet, a kobieta podżegała do ataków terrorystycznych. Oto co ich spotkało

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak arbitralne decyzje potrafią podejmować sądy, pokazuje to zestawienie. Grafika udostępniona przez znanego youtubera
Paula Josepha Watsona zdobyła ogromną popularność. Mieszkańcy krajów Europy Zachodniej mogą przekonać się, co w świetle prawa jest prawdziwym przestępstwem, a co może ujść na sucho.

Kevin Crehan został aresztowany po tym, jak wraz z kolegami zaatakował meczet Jamia w Totterdown w Bristolu. Mężczyźni z gangu obrzucili bekonem klamki i drzwi wejściowe muzułmańskiej świątyni oraz położyli przed wejściem kanapki z szynką. Brytyjczyk trafił na rok do więzienia. Zdążył odsiedzieć połowę kary. Został znaleziony martwy w celi.

Z kolei Farhana Ahmed była oskarżona o podżeganie do dokonania ataków terrorystycznych. Posługując się fałszywą tożsamością promowała terroryzm w mediach społecznościowych. Jednak sąd przychylił się do jej próśb i nie trafiła do więzienia. Sędzia powiedział, że ich szybciej zaopiekuje się swoimi dziećmi, tym lepiej.

Dobitne porównanie wywołało wiele komentarzy Brytyjczyków. Jeden z najwyżej ocenianych zamieszczony przez Zoë Thompsona sugerował, że policja i rząd są po stronie lewicy. Z kolei John Smith podkreślał, że oburzenie zbiera się w społeczeństwie. Rząd udaje, że nic się nie dzieje, a finałem będzie wybuch wielkich niepokojów społecznych.

(7325)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.