,,Wtedy był obrzydliwy język, ale nawet wtedy…” Mocne słowa Adama Michnika w TVN o dzisiejszej Polsce. Ostra odpowiedź byłego opozycjonisty (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Adam Michnik uważa, że obecna sytuacja w pewnym sensie przypomina Marzec’68. Jego zdaniem, to mutacja tamtych wydarzeń. Jednocześnie jest zdania, że Polska nie może zrzucić z siebie odpowiedzialności za tamte wydarzenia.

To, co dziś oglądamy, jest mutacją Marca ’68

– powiedział.

Oczywiście w innej sytuacji politycznej. Dzisiaj nie mamy dyktatury monopartyjnej, (…) niemniej jednak pewne stereotypy mentalne bardzo się utrwaliły

– dodał. Uważa, że pod pewnymi względami jest gorzej:

Muszę powiedzieć, że wtedy to był obrzydliwy język, ale nawet wtedy ja nie pamiętam, żeby ktoś sobie szydził z obozów zagłady, pieców krematoryjnych i nie pamiętam, żeby używano słowa „parch”. Teraz się zdarzyło

– podkreślił. Uważa, że obecne osoby będące u władzy może spotkać podobny los jak głównych ,,bohaterów” Marca’68, którzy ,,pogubili się”. Odciął się od słów Morawieckiego, który mówił o zależności ówczesnego państwa od Związku Sowieckiego.

Pan premier Morawiecki się myli po prostu. Nie da się z siebie zrzucić odpowiedzialności na inny kraj – tak jak dzisiaj za poczynania pana premiera czy pana prezydenta, czy prezesa Kaczyńskiego nie da zrzucić się odpowiedzialności na Unię Europejską (…) To oni robią, oni sami za to odpowiadają. Za to, co się wtedy działo, odpowiadali ci, którzy sprawowali władzę

– powiedział.

Do sieci trafiły fragmenty programu:

W bardzo ostrych słowach do jego wypowiedzi odniósł się były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski:

Chociaż byłemu dziennikarzowi Polskiego Radia Przemysławowi Szubartowiczowi do gustu przypadło porównanie:

(8863)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Michnik to se mógł ten marzec 68 robić, mając plecy w postaci braciszka w UB, o ile wiem to tez p. Anna Komorowska (ex 1 „dama”) — rodzice (żydzi) to pracownicy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego…. co takim zależało? rodzina pomoże jakby co… no tyle ze Gomułka wykonał nieoczekiwany ruch i wyrzucił kilku krzykaczy z PRL…. i tragedia, i zniewolenie, ale i „bohaterstwo”

  2. Komuna nie wypędzała swoich kolesi, pozwoliła im tylko wyjechać do lepszego świata a o tym zwykły Polak nawet nie mógł pomarzyć. Żydzi zrobili tu dziadostwo i wyjechali.

    • dokładnie tak, żydowscy zbrodniarze dostali wakacje w Izraelu zamiast czapy – zwykły żydowski cyrk włącznie z takimi żydami jak Michnik i mu podobni bandyci – II RP to Polska partia Polaków – nie ma co gadać czas odzyskać Polskę z żydowskich łap

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.