To była jedna z najbardziej spektakularnych akcji podziemia antyniemieckiego w Europie. Teraz tamci bohaterowie mogą stać się idolami każdego dziecka. [WIDEO]

w Recenzje


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Komiksy wydawane przez warszawski IPN to najlepszy przykład na to jak opowiedzieć historię Polski w popularnej formie, przystępnej dla dzieci i młodzieży, drobiazgowo dbając o rzetelność historyczną.

Tak samo jest w przypadku komiksu „Zamach na Kutscherę”, który otwiera serię „W imieniu Polski Walczącej”, opowiadająca o najważniejszych akcjach zbrojnych Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej.

Akcja na Franza Kutscherę, szefa SS i policji w dystrykcie warszawskim była jedną z największych akcji zbrojnych polskiej partyzantki w czasie okupacji i jedną z najbardziej spektakularnych akcji podziemia antyniemieckiego w okupowanej Europie. Żołnierzom AK dzięki precyzyjnie opracowanej i przeprowadzonej akcji udało się zastrzelić bezwzględnego dla ludności cywilnej i polskiego podziemia niemieckiego funkcjonariusza, który z powodu swej bezwzględności otrzymał niechlubny przydomek kata Warszawy.

„Zamach na Kutscherę”, IPN, Warszawa 2013.

(611)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.