źródło: Wikipedia/CC BY-SA 3.0 / wolna domena

Teraz Messi i inni Argentyńczycy zostaną antysemitami? Stanowcza decyzja argentyńskiej federacji. Nie pomogły prośby i groźby Netanjahu

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

9 czerwca miał się odbyć mecz Izrael – Argentyna. Ale do spotkania nie dojdzie. Informację o odwołania meczu towarzyskiego potwierdził gwiazdor Argentyny Gonzalo Higuain, który ogłosił decyzję Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA).

W końcu zrobili to, co powinni

– podsumował. Federacja martwiła się o zdrowie piłkarzy, ponieważ na Argentynę wywierano ogromną presję. Gwiazdor Leo Messi otrzymywał pogróżki, a środowiska palestyńskie zapowiadały konsekwencje.

Szef Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej Jibril Rajoub zapowiedział, że jeśli dojdzie do meczu, rozpocznie się ogólnoświatowa kampania przeciw Argentynie, która walczy o organizację mistrzostw świata w 2030. Palestyńczycy nie mogli pogodzić się z tym, że mimo iż podczas ostatnich protestów zginęło co najmniej 120 ich rodaków, inne kraje nie chcą odciąć się od Izraela.

Rajoub zachęcał do palenia koszulek Messiego, a także poinformował prezydenta AFA Claudio Tapię, że Izrael wykorzystuje spotkanie do celów politycznych.

Odwołanie spotkania Palestyńczycy odczytują jako swój sukces.

Dziękujemy wszystkim ludziom sportu i wszystkim tym, którzy wstawili się za nas i żądali odwołania spotkania pomiędzy Argentyną a okupantami w Jerozolimie

– oznajmił Abdel-Salam Haniyeh, członek Palestyńskiej Rady Młodych i Sportu.

Na nic zdał się telefon Benjamina Netanjahu, który dzwonił do prezydenta Argentyny Mauricio Macriego, aby ten próbował wywrzeć presję na federację piłkarską.

Teraz tylko czekaż, aż Messi i spółka zostaną obwołani antysemitami:

Messiego i spółkę będzie trudno oskarżyć o antysemityzm, bo sam kiedyś będąc w Izraelu z jarmułką na głowie pojawił się też pod Ścianą Płaczu:

źródło: TVP Info / RMF FM

(7373)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.