Nagranie, które mówi więcej niż 1000 słów. Tak zwolennicy aborcji cieszą się ze swojego zwycięstwa. Obrońcy życia nie mogą uwierzyć (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W historycznym referendum Irlandczycy zdecydowali o zniesieniu zakazu aborcji. O ile rezultat głosowania nie dziwi (wszystkie sondaże pokazywały przewagę zwolenników zmiany), o tyle zaskoczeniem jest ogromna przewaga głosów za reformą – aż 66% wyborców opowiedziała się za zniesieniem zakazu. Wymowne są też obrazki, pokazujące, jak cieszyli się zwolennicy aborcji.

Oto nagranie, które podbija sieć. Zwolennicy aborcji dowiadują się o swoim zwycięstwie. Wymowne obrazki, które pokazują determinację środowisk lewicowych. Klip udostępniony ponad 130 tys. razy komentowany jest z niedowierzaniem. Internauci zastanawiają się, co stało się ze światem, że zabicie bezbronnej istoty jest fetowane niczym największy sukces.

Niemal każdy okręg wyborczy (z wyjątkiem Donegal na północy wyspy) opowiedział sie za zniesieniem 8. poprawki do konstytucji, zakazującej aborcji, a wprowadzonej w 1983 r.

Minister zdrowia Simon Harris nazwał dzień głosowania historycznym dla kraju i kobiet. Premier Leo Varadkar skomentował, że Irlandczycy szanują kobiety i ich decyzje. Przeciwnicy aborcji ogłosili zaś, że akceptują wyniki głosowania, ale nie kryją rozgoryczenia.

Jednym z ostatnich terytoriów w Europie, gdzie aborcja jest zakazana, pozostanie … Irlandia Północna (część państwa brytyjskiego), gdzie kobiety mogą jednak wyjechać na zabieg do Anglii lub Szkocji.

Opracował : Michał Wirtel / źródło: Centrum Obserwacji Mediów Stowarzyszenia KoLiber

(7143)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Wszystkie prawicowe portale już schodzą kompletnie na psy. 20% treści, 50% reklam i 30% polecanych artykułów. Masakra, ileż to razy wyłączyłem stronę zanim załadowało się tytułowe video. Porażka panowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.