Portal informacyjno-historyczny

,,Tego wymaga od nas sytuacja”. Niemcy i Francuzi odsłonili karty w sprawie stworzenia europejskiej armii. Za nimi już rozmowy z trzema krajami

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemcy i Francja zamierzają pogłębić swoją współpracę wojskową. Jej celem będzie integracja armii narodowych. To pozwoli na prowadzenie wspólnych działań. Paryż i Berlin są gotowe włączyć do tego inne kraje, ale stawiają warunki.

Obecna sytuacja na świecie wymaga od nas posiadania silnej i zdolnej do działania europejskiej unii obronnej

– powiedziała Ursula von der Leyen w rozmowie z ,,Der Spiegel”. Niemiecka minister obrony podkreślała, że ,,armia Europejczyków” ma być zdolna do przeprowadzania wielkich operacji wojskowych.

Praca nad wdrożeniem pomysłu trwają. Niemcy chcą do niego przyciągnąć jak najwięcej krajów, a rząd w Berlinie uważa, że uda się w projekt zaangażować ponad 20 państw Unii Europejskiej. Francja wolałaby udział kilku krajów i postawienie na skuteczność, ale wydaje się, że różne podejście nie poróżni sojuszników.

Niemcy i Francuzi forsują rozwiązanie wspólnej armii w odpowiedzi na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz prezydenturę Donalda Trumpa w USA i jego żądania, by europejscy członkowie NATO zwiększyli swój wkład finansowy w tej organizacji. To o tej ,,sytuacji na świecie” wspominała Ursula von der Leyen.

W Berlinie liczą, że projekt wspólnej armii zostanie zaakceptowany już na grudniowym szczycie Unii Europejskiej. Na razie propozycja Francuzów i Niemców została omówiona z Hiszpanią, Włochami i Holandią. Szczegóły niemiecko-francuskiego porozumienia będą omawiane w najbliższy czwartek w Paryżu.

źródło: Defence24.pl

(11812)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę