Portal informacyjno-historyczny

Robert Mazurek nie mógł uwierzyć w tłumaczenia ambasador Izraela. ,,Pani ambasador, z całym szacunkiem, ale…” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Ta burza zaczęła się w Izraelu. Mówiłam, bo musiałam. Miałam coś innego do powiedzenia, ale w Izraelu już była decyzja premiera – tłumaczyła w rozmowie z Robertem Mazurkiem ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Mazurek mówił:

Jeżeli Polacy słyszą teraz, że współuczestniczyli w Holocauście, to jest mniej więcej tak, jakby Żydów oskarżać o to, że uczestniczyli w komunizmie, bo jacyś tam Żydzi coś złego zrobili.

Ambasador jednak nie podjęła wątku i nawiązywała do ustawy, której przyjęcie miało być dla niej ,,niespodzianką”.

Nie mogła to być dla was niespodzianka, z całym szacunkiem, bo przecież pani, a wierzę, że ambasada Izraela wie, co się dzieje w Polsce, wystarczy czytać gazety, o tym, że ta ustawa jest procedowana i to w takim kształcie wiedziano od półtora roku.

– odparł prowadzący.

Mazurek zadawał również inne pytania:

jest pani naprawdę przekonana, że to była właściwa reakcja, kiedy premier Netanjahu mówi, że polskie prawo to absurd, jest temu przeciwny, wydaje polecenie, żeby polski premier spotkał się z panią natychmiast. Pani mówi, że rząd Izraela odrzuca tę nowelizację i wszyscy są oburzeni. Czy pani wyobraża sobie sytuację symetryczną? Że polski premier mówi, że izraelskie prawo to absurd i oczekuje, że premier Netanjahu się spotka natychmiast z polskim ambasadorem?

Ambasador również i tu uciekła od odpowiedzi.

Cała rozmowa:

(49522)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

 1. Niejaki Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996 r. na Światowym Kongresie Żydów powiedział:

  „Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.”

 2. W duchu cieszę się bardzo że moi dziadkowie nie sprzedali żadnego żyda ale i żadnego nie uratowali – takie status qwo

 3. Arabowie, pokrewny żydom szczep semicki, uznają, że chrześcijanin, który przyjmie mahometanizm, staje sią odrazu prawowiernym, podczas gdy nawrócenie sią żyda na isla- mizm uważane jest za szczere dopiero w czterdziestem pokoleniu. Już Mahomet powiada
  (Koran, rozdział 2): „Bóg zawarł niegdyś przymierze z dziećmi Izraela. Izrael jednak złamał to przymierze, za co wyklął go Bóg i dopuścił nań ślepotą umysłu i zatwardziałość serca. „Nie należy ustawać w odsłanianiu żydowskich oszustw — oszustami są z małymi bardzo wyjątkami. Mordowali Proroków, ulali sobie złotego cielca i nie słuchają nigdy głosu Bożego“.
  Renan w swym dziele „Antichriste“ stwierdza, że niechęć do żydów była już w świecie starożytnym zjawiskiem powszechnym. Zachodzi więc pytanie, dlaczego tak jest? dlaczego tylko w stosunku do żydów istnieje podobna niechęć? Przyczyna tego kryje się w samych żydach, przyczem powierzchowność żyda i jego zewnętrzne właściwości odgrywają tutaj podrzędniejszą rolą. Głównym źródłem jest „neszome Jud“, to jest „dusza żydowska“ i jej cechy. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej tej duszy żydowskiej wraz z jej właściwościami i wartościami. Zmarły na jesieni 1921 r. Andrzej Niemojewski w swem znakomitem dziele p. t. „Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu“ (obowiązkiem każdego Polaka jest książkę tę przeczytać) pisze: „Nazywanie religji naszycli żydów „mozaizmem“, a żydów „ludźmi wyznania mojżeszowego“, albo „starozakonnymi“, jest właściwie błędne i nie wytrzymuje krytyki, bowiem żydzi, zachowując tylko cześć dla Starego Testamentu, oparli się na Talmudzie“.
  “Życie Żyda i wszystkie jego siły fizyczne należą do Goja ” (A. Rohl. Die Polem. s. 20).
  „Tylko nie Żydzi są ludźmi, Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) – (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)
  „Żydów stworzono by służyli Nie-Żydom jako niewolnicy” – (Midrasch Talpioth 225)
  „Domy Żydów są domami zwierząt, ponieważ sami Żydzi nie są godni nazwy człowieka, bo są to najoczywistrze bydlęta na zewnątrz tylko podobne do ludzi” (Midrasch Talpioh f. 255d).
  Wszelka własność Żydów należy do narodu ziemi. Narody ziemi są uprawnione do zabierania dóbr Żydów bez skrupułów. Mogą postępować wbrew moralności jeśli to jest korzystne dla nich lub dla Nie-Żydów w ogóle. – Schulchan Aruch Choszen Hamiszpat 348.

  Żydzi porzucili religię Mojżeszową, a wyznają religię talmudyczną, Talmud jest właściwie normą życia i podstawą etyki żydowskiej, bo żydzi wyznają religię talmudyczną, a nie Mojżeszową.
  „Nauki Talmudu są ponad wszelkimi innymi prawami. Są one ważniejsze niż prawa Mojżesza”. – Babbi Ismael, R. Chjamber i inni rabini.
  „Nauki Talmudu są ponad wszelkimi słowami żywego Boga. Sam Jachwe zasięga opinii ziemskich rabinów, kiedy ma trudne sprawy w niebie”. Komentarz rabina Menechema do Piątej Księgi.
  „ Gorszą rzeczą jest kwestionować słowa rabinów niż słowa Tory”. – Michna Sanhedryn 11, 3
  „Rabin debatuje z Bogiem i pokonuje Go. Bóg przyznaje, że rabin wygrał debatę”. Baba Mezia 59b.
  A tak antycypując temat, jak trzeba być ograniczonym w wiedzy, żeby nie znać elementarnych faktów, Kto stworzył komunizm, kto nim zarządzał i kto przede wszystkim był katem Żyd Beria i jego steki żydowskich siepaczy dawali upust w żydowskiej komunistycznej ideologii terroru !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę