Skandaliczny tekst publicystki Gazeta.pl. Oskarża Polaków za komentarze pod adresem Francuzki. Dostała mocną odpowiedź

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na stronie Gazeta.pl ukazał się zdumiewający tekst zatytułowany w wyjątkowo przewrotny sposób: ,,Przykro mi, Elisabeth. Nie wybaczymy ci, że przeżyłaś w górach”. Autorka Wiktoria Beczek wybrała kilka anonimowych komentarzy i podsumowuje: ,,Warto się przejrzeć w tym lustrze nienawiści i zastanowić, co się dzieje z naszą debatą publiczną, co się dzieje z nami…”. Tymczasem internauci zastanawiają się nad samym tekstem.

Beczek cytuje internautkę, która pisze o Francuzce Elisabeth Revol, że zabrała cały sprzęt. Drwi z niej, wkładając w usta opinie (reductio ad absurdum):

Dziś wiemy, że to cwaniara, ta cała Elisabeth. Zabrała sprzęt, a może nawet specjalnie Mackiewicza zawlokła zimą w Himalaje.

Publicystce nie podoba się też komentarz:

Pieniądze zbieraliśmy na ratowanie Tomka przede wszystkim

i szydzi:

W końcu Polska dla Polaków i Polacy dla Polaka. Nie dla jakiejś Francuzki. Ani złotówki byśmy nie dali na nią. Niechby ją sobie Francuzi ratowali, jak chcieli. Nie nasza to rzecz, nie nasz problem.

Jeden z komentarzy dotyczy stanu zdrowia Francuzki. Beczek podsumowuje:

nasze polskie oko już widzi, że jesteś cała i zdrowa. Póki nie wynoszą cię z helikoptera na katafalku, jesteś cwaniarą, która zostawiła naszego rodaka na pewną śmierć. […] . Przykro mi, Elisabeth, Polacy nie wybaczą ci tego, że nie zginęłaś w górach.

Drwina publicystki, wymierzone w Polaków en masse, wywołała lawinę komentarzy. Nawet na stronie Gazeta.pl nie były one pochlebne dla autorki. Wśród tych najbardziej popularnych czytamy:

Pani Beczek niech mówi za siebie i tę garstkę oszołomów, których zacytowała


Pani Wiktorio Beczek, autorko tekstu. Zachowuje się pani jak hiena, nie dziennikarka, która szuka w internecie kontrowersyjnych, chamskich komentarzy po czym pisze o nich artykuł, pod gotową tezę, bo wie pani że jest duże zainteresowanie tym tematem więc warto go jeszcze podgrzać, wywołać dyskusję. A niech się kłócą obrażają. Ż E N A D A a nie dobre dziennikarstwo.

Na Twitterze również nie oszczędzano autorki:

Rafał Ziemkiewicz podsumował artykuł w charakterystycznym stylu:

(6804)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.